Vstupní plastové dveře

Od: Datum: 10.10.13 17:07 odpovědí: 6 změna: 11.10.13 13:33

Dobrý den,

nechali jsme si zhotovit vstupní dveře fy Proplast-k Nové Město nad Metují a dočkali jsme se nepěkného překvapení, na dveří jsou vyvrtané díry-průduchy na spojovacím sloupku. Bouchne to do očí. Je možné tuto hrubou designovou chybu reklamovat?

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.13 17:41

Jestli Vám to takhle dodali tak to snad při montáži viděli? Co k tomu řekli? Pokud je máte už nainstalované, tak sehnat hnědé záslepky. Nebude to skoro ani vidět. Asi bych to nereklamovala, pokud jsou dveře dobře funkční.

doplněno 10.10.13 17:42:

Díry můžete v budoucnu použít na upevnění ozdobných mříží.

Ohodnoceno: 0x

Od: stephania
Datum: 10.10.13 17:50

Děkuji za odpověď. K tomu řekli, že jsou to průduchy a musí tam být. Od jiných odborníku na výrobu a montáž plastových dveří jsem se dověděla, že se to dělá, ale někde dole, kde to není ani vidět. Toto provedení je přinejlepší neobvyklé. Pokud bychom otvory zaslepili mohlo by dojít k poškození dveří. Řešením je dle mého otvory zaslepit a udělat někde dole jiné. To však musí uvedená firma. Jinak bychom v budoucnu těžko uplatňovali případnou reklamaci.

Datum: 10.10.13 18:04

Aha, mám nové dřevěné dveře, tak jsem nevěděla, že u plastových to musí být. Po pravdě se Vám nedivím. To by mě vadilo moc a nebyla bych též spokojená. Než jsem se rozhodla pro dřevěné, chodila jsem po VÝSTAVÁCH a nikdo neměl na plastových ani dírku. Ať firma navrtá zrcadlově další dírku a obě bych na efekt zaslepila drobným špuntíkem z hustého pletiva, třeba mosazného, nebo hnědého kovu, nebo ty plastové provrtat malinkým vrtáčkem, více dírek. Atypická práce pro toho, kdo dělá náušnice, tak by měl potřebné nářadí i zručnost.

Datum: 10.10.13 20:29

asi již víte, podle mě jsou to průduchy toho profilu. chyba je snad jen v tom, že to je jak uvádáte na viditelném místě.

Datum: 10.10.13 20:43

Tak odvětrávání mezery mezi sklem a křídlem se dělá i u dřevených oken, ale je ve falci kde vlastně vůbec není vidět.

Tohle je opravdu zvěrstvo a dávat tam nějakou záslepku...osobně bych to asi nezkousnul. Ale jiná oprava je pouze výměnou celých dveří, což těžko dopadne.

Od: stephania
Datum: 11.10.13 13:33

Rozhodne nedoplatíme zbytek sumy za dílo pokud nedojde k nápravě. Také si myslím, že jediné řešení je odstoupení od smlouvy.

Protože s firmou je těžká komunikace obávám se o již zaplacenou zálohu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.