Dva spotřebiče do jednoho komínu

Od: Datum: 10.10.13 13:13 odpovědí: 4 změna: 10.10.13 16:18

Dobrý den,

měla bych velkou prosbu o radu.
V RD máme ve sklepě kotel na tuhá paliva /výkon 33/ je vyústěn do komínu který prochází skrz dům. Je možné o patro výš v kuchyni na tento komín připojit kamna / dřív za našich babiček se tomu říkalo kachlový kamna nebo sporák na TP na vaření , pečení /, nebo musí mít svůj vlasní komín či to řešit klapkami. A zda se může topit velkým kotlem ( v zimě ) + vařit na kamnech společně. Výška průchodů do komína by byla od sebe asi cca 2m - 3m.

Moc děkuji za Vaši radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.13 13:53

Do jednoho komínu můžete připojit až čtyři spotřebiče na tuhá paliva, ale jen v jednom podlaží. V různých patrech to nepřichází v úvahu, protože by nebyl zajištěný odtah spalin. Žádné klapky .

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 10.10.13 13:54

Na chatě jsem nechala vložkovat komín a udělat v patře další otvor do komína pro druhé krbovky. Dělali to kominíci včetně revize a nebyl problém. U novostavby mi to neprošlo. Jedny kamna, jeden průduch.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.10.13 13:55
avatar

Nevím, jestli nejsou nějaké nové předpisy, ale dříve to při dostatečném průměru komínu šlo. Vzdálenost průduchů stačila pár desítek cm (přesně si to nepamatuju).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fribble*
Datum: 10.10.13 16:18

Zaprvé vám to kominík při pravidelné povinné revizi zakáže a za druhé - když připojíte další kamna na stejný průduch jako kotel, asi se v zimě moc neohřejete (ztráta tahu).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.