Fíbrové kotouče a jejich uchycení

Od: Datum: 09.10.13 11:38 odpovědí: 8 změna: 10.10.13 16:24

Ahoj, mám po dědovi brusku a různé kotouče. S řezacími a brusnými problém nemám, ale mám také pár fíbrových kotoučů a nevím jak se přesně uchycují na brusku.

1) Zkusil jsem je uchytit mezi 2 podložky viz foto, ale nevím jestli to je dobře.

2) Také mám nějakou gumovou podložku (ta je asi na vrtačku) a na ní se fíbrový kotouč jen přišroubuje?

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fasth
Datum: 09.10.13 11:45

Ještě ty fotky...

Datum: 09.10.13 12:37

Zdravím,
brusný kotouč (ten s dírou) z fotky č. 1 je určený pro unašeč na fotce č. 3 - pro upnutí do vrtačky - jedná se o unašeč se stopkou průměru 6mm
brusný kotouč (ten bez díry) z fotky č. 1 - záleží na tom, co má na rubové straně. Pokud tam je jen papír (plátno), lze do něj udělat díru a pak ho použít pro unašeč do vrtačky z foto č.3. Pokud je samolepící nebo se suchým zipem, lze ho použít pro unašeče do vrtačky se stopkou nebo pro disky se samolepícím zipem pro rozbrušovačku nebo také pro excentrickou brusku.
Foto č. 2 - tohle upnutí je v zásadě zcela špatně - takto upnutý brusný papír (bez podložného kotouče) se vám může zaseknout o broušený materiál a vyrazí vám to flexu z ruky - VELMI NEBEZPEČNÉ ! Pro upnutí brusných papírů do rozbrusky se používají tyto brusné papíry http://www.cbn.cz/vulkanfibrove-brusne-kotouce/c-1112/ a tyto unašeče http://www.cbn.cz/gumove-unasece/c-1114/ .

Ohodnoceno: 5x

Datum: 09.10.13 13:01

Ten menší brusný kotouč má malou dírku a na rubové straně má jen papír a rozměrově odpovídá tomu unašeči z fota č. 3, takže ten bude asi určen k němu a na vrtačku.

Brusný kotouč s dírou je na ten unašeč z fota č. 3 moc velký, ani by tam nešel dát, protože ta díra na kotouči je větší než podložka na unašeči, tím pádem by nešel přišroubovat. Tak mi vrtá hlavou jak se používal, protože jiný unašeč nemám...

Datum: 10.10.13 11:48

Omlouvám se, té dírky v malém kotouči jsme si nevšiml. Pak skutečně platí to, co píšete vy - malý brusný kotouč patří na ten unašeč. Ten velký brusný kotouč nevím k čemu patří, ale pokud doma nemáte jiný unašeč, tak ho někdo pravděpodobně používal na tom malém podložném disku tak, že díru překryl podložkou větší než je díra v kotouči. Al tuhle úpravu vám používat silně nedoporučuju - brusný kotouč za 1) nevystředíte 2) při zaseknutí hrozí, že se vám posune mimo střed a vyrazí vám rozbrusku (vrtačku) z ruky.
Osobně mám velmi dobré zkušenosti právě s unášecími disky do rozbrusky - našroubují se místo těch upínacích podložek (přesněji místo té vrchní a brusný kotouč se pak upne další šroubovací maticí (plochou). Unašeč do vrtačky už od té doby, co mám rozbrusku, nepoužívám.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.10.13 15:14

A můžu k těmto kotoučům dokoupit unašeče na rozbrusku? Ten menší kotouč má 130 mm a ten větší 170 mm. V odkazu, jak jste posílal mají jen 115, 125 a 150 mm.

Datum: 10.10.13 15:39

K tomu 130mm můžete použít ten unašeč průměru 125 (neznám přesný rozměr fíbrového kotouče, ale těch 130 odhadem odpovídá, protože kotouč je o maličko větší než unašeč). Ten 170 opravdu netuším, k čemu patří - rozbrusky jsou 115, 125, 150, 180 a 230. Na 230 unašeč průměr 230 určitě není (ale lze tam použít v nouzi některý z těch menších. U 180 netuším jestli existuje unašeč, ale to o změně za menší platí taky.
Co se týká toho průměru 170 - vezměte fíbrový brusný kotouč, stavte se v nějaké prodejně s tímto sortimentem a porovnejte velikost otvoru s kotouči, co tam mají. Možná se tak i dozvíte, k čemu ten kotouč je vlastně určený.
Pokud půjde ta 170 přesně, pevně a soustředně s unašečem na unašeč velikosti 150 upnout, tak by se na brusku pro průměr 150 použít z nouze (ale opravdu jen z nouze) dal. Protože ale bude přesahovat přes kryt (pokud mu kryt nebude vadit - sundávat kryt nedoporučuju), na práci si vezměte silné rukavice (škrtnout si holou rukou o brusný kotouč hodně bolí a blbě se to hojí).
Viděl bych to asi takhle - pokud nemáte těch brusných kotoučů velikou zásobu, neexperimentujte a kupte si unašeč a kotouče tak, jak k sobě velikostně patří - za nervy při nepohodlné práci ta úspora pár korun rozhodně nestojí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.10.13 16:05

Tak změna, ten větší kotouč má 180 mm, ten co jsem měřil původní už je obroušený... Zezadu má nápis Klingspor, tak jsem našel podobný http://gola-sada-tona.cz/vulk…1-180op-24-4014855060788.html, dokonce už jsem našel i unašeč: http://www.komplex3m.cz/eshop…mm-zavit-m14/detail_3885.html

Díky moc

Datum: 10.10.13 16:24

Rádo se stalo - díky vyřídím ;) Hlavně že vám to aspoň trochu pomohlo.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.