Tupé struhadlo - lze nabrousit?

Od: Datum: 04.10.13 18:46 odpovědí: 3 změna: 05.10.13 06:59
avatar

Dobrý den, jak by se mělo nabrousit staré struhadlo, které je příslušenstvím přes 20 let starého mlýnku Moulinex? Je takové dokulata. Mlýnek pořád výborně funguje, proto nechci kupovat nový. Moc děkuji za případnou odpověď.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.10.13 22:07
avatar

Kolega to brousívá přímou bruskou - pokud to nemá nějak extra malé dírky tak to jde

http://www.naradi-vitek.cz/na…ex-ebd-30-8-e-prima-bruska-2/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.13 06:21

Tohle nikdo nedělá.Je třeba zvážit,zda si pohrát s každou dirkou pomocí jehlového pilníku,kdy je potřeba vědět pod jakým úhlem dirky "polechtat" a nebo skutečně koupit nové.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.13 06:59
avatar

Zdravím,
vezměte struhadlo a zajděte do nějakého železářství. Zde po prodavači chtějte kulatý jehlový pilník - zkontrolujte si na místě, že jeho velikost odpovídá velikosti otvoru ve struhadle.
Pak už je pomoc jednoduchá. Vezměte si pořádné pracovní rukavice (pořezání od struhadla bolí a špatně se to hojí), pevně držte struhadlo a jehlovým pilníčkem postupně protahujte jednotlivé otvory ve struhadle. V každém otvoru stačí při správném úhlu (oznáte snadno - bud bude hrana ostrá nebo bude tupá a je úhel špatný) tak 2-3 pohyby pilníkem.
V podstatě se dá říct, že potřebujete obnovit ostré hrany na tom plechu. pří výrobě se to totiž nebrousí (správně řečeno neostří), ale ostrost struhadla vzniká právě tím, že při vysekávání dírek do plechu tam zůstává ostrá hrana - otřep nebo po strojařsku "jehla" nebo také "grot". A ten vy tím pilníkem musíte obnovit.
Na naostření takového struhladla není potřeba žádná zvláštní šikovnost, jen trochu trpělivosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.