Vývod digestoře

Od: Datum: 04.10.13 16:37 odpovědí: 6 změna: 05.10.13 15:35

Dobrý den, bydlíme v jednopodlažním rodinném domě, kde obýváme první podlaží. V přízemí bydlí jiná rodina, která má byt situovaný úplně jinak než my. V současné době si udělali vývod z digestoře tak, že ho máme přímo pod oknem do ložnice cca 1m pod. Pachy z kuchyně nám jdou teď do bytu. Sousedi se brání, že ten zápach nejde digestoří, ale chodbou, kterou máme společnou. Dá se nějak bránit případně to nějak vyřešit, aby nám pachy nešli do bytu? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 04.10.13 16:43

To musí být fakt nepříjemné. Zápach s chodby se mi nezdá pokud by používali digestoř. Když dohoda není možná, tak bych neustále z ložnicového okna větrala tlustou deku, njelépe takovou koňskou, aby digestoř zakryla. Vím, není to řešení, třeba poradí někdo, kdo byl v podobné situaci jako vy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.10.13 16:43
avatar

bud vývod prodloužit a ukončit dál od fasády nebo spíše dat koleno a trubkou ho prodloužit tak aby vývod ústil nad vaším oknem. nechce se mě věřit že vyústění digestoře je tak otravující , mám zkušenost že to spíše voní hlavně pokud běhám po lešení v okolý vývodu . Nebude to opravdu ta chodba?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 04.10.13 17:16

Mně osobně by to vadilo taky, nejde jen o pach, ale i páru a abych nemohl větrat, protože sousedi vaří ... Tohle odporuje Obč. zákoníku i stav. zákonu, pokud nedojde k dohodě, můžete si stěžovat na stav. odboru OÚ, případně si u právníka nechat napsat tzv. pokus o smír a pak třeba žalobu. ale to je až krajní řešení. Mimochodem, kdo je majitelem uvedeného RD?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.13 19:30

Digestoř výfukem vyfukuje a netěsnými okny a dveřmi vzduch nasává. Pokud mají sousedi pod vámi plastová okna, pak jediná možnost, kudy digestoř nabere vzduch, je netěsnými dveřmi. Tedy dveřmi nasává a žádný pach jimi na chodbu nemůže utíkat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.10.13 14:19
avatar

Takový vývod je proti platným předpisům.Jediná konstrukce je povolena vývodem přes strop,nebo dlouhým vedením venku nad střechu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.13 15:35

Proč by byl proti předpisům? Syn je vzduchotechnik a dělá se to tak běžně, i podle projektu..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.