Jak se rozhodnout správně

Od: Datum: 04.10.13 07:09 odpovědí: 11 změna: 05.10.13 08:45

Dobrý den. Píši kvůli tatínkovi, aby neudělal chybu. Týká se to elektryky od Čezu. Od 1.1. 2014 se snižuje o 15%. Ale když se rozhodne pro variantu ČEZ FIX, tak jí může využívati ihned. ale musí podepsati sml. na dobu určitou. do 31.12. 2015. Byla by levnější o 20%. Myslím, že to nemá cenu. Tatínek je sám a moc toho nespotřebuje. Prosím o správnou radu. Děkuji K.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.10.13 07:46

Obávám se, že správnou radu nedostanete od nikoho. Dokonce ani od odborníka přes energie ne. Když jsem se rozhodovala podobně jako váš tatínek, zrovna o tomhle psalo několik ekonomů. Vyjmenováváli všechna pro a proti a nakonec stejně dodali, že to je dnešní situace a nikdo si netroufne odhadnout, co bude za týden, za půl roku. ;) Navíc, já nedokážu sledovat ceny na trhu a porovnávat jednotlivé dodavatele energií. Mám problém vyhodit náboráře, kteří se mi 2x za týden cpou do dveří a vykládají mi, jak jsem pitomá, že jsem naletěla někomu jinému a jaké úúúžasné výhody bych měla, kdybych uzavřela smlouvu s nimi. Nakonec mi došlo, že při malé spotřebě jakou mám a má ji i váš tatínek, je rozdíl několika destikorun, které mi životní úroveň nezvýší. Jestli nahoru nebo dolu, to nikdo neví a nddokáže to ani odhadnout. :(

PS Je zajímavé, jak se ti "šmejdi" dovedou vecpat do přízně, ikdyž podomní prodej je zákonem zakázán. Prezentují se jako poradci a pomocníci a jsou vlezlí jako smrad! Mám jich plné zuby! Odborníky na energie! *bum*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.10.13 07:58
to co funguje tak by se do toho nemelo moc rypat . Co vym ja tak vam zlevni pouze energie a porad se plati doprava energie cezu a usporenych penez nebude az tak moc . Me by vadilo to upsani na 2roky jinak proti ceste k levnejsimu nic nemam

Datum: 04.10.13 09:22

Ať se již rozhodnete jakkoliv, mějte vždy na paměti dvě věci: 1. Nikdo nenabízí slevu pro to, abyste na tom vydělal vy, ale on a 2. Každý závazek vás zbavuje možnosti odstoupit od slevy v případě, že je pro vás již nevýhodná.

Od: buss®
Datum: 04.10.13 09:39

Dostal jsem ten dopis též, a není první. Ale nereaguji, nikdo neví, jak se cena pohne, teď klesá a když se upíšu, klesne a prodělám. I když je to z ceny energie, tak to není zase tak velký rozdíl. Spočítejte si spotřebu za rok. Kdo se fixnul před tím... Je to loterie, nelze radit, trh s neviditelnou rukou je nevyzpytatelný. Je to prostě na vás.

Od: ifkali*
Datum: 04.10.13 09:58

Zdravím,

taky bych nešla do fixu. Chodí mi to pořád dokola, škoda papíru co na to vypotřebují, když to posílají pořád de facto všem...

Z toho je mi trošku zřejmé, že to bude výhodné především pro čez, pokud´ se zafixuji, takže aby to dělal ČEZ tomu, že lidi ušetří a takovej náhon pořád dokola, tomu nevěřím.

Nebrala bych fixaci, ani na určité období.

Datum: 04.10.13 10:20

Co si pamatuji, tato podobná "akce" byla rok zpět a ti co se tenkrát upsali dnes asi nejsou nadšení, když jdou ceny dolů, když toto nabízejí, tak se ČEZ zřejmě obává dvou možností - ceny půjdou ještě níže nebo že konkurnce přijde v budoucnu s lepší nabídkou a v následujících letech mají zasmluvněné klienty - zaručený příjem a v neposlední řadě se předbíhají kdo bude jedničkou na trhu v počtu klientů.

Takže pokud je váš tatínek sám a stejně jako můj a platí cca 350-400 Kč/ měsíc rozdíl je tak titěrný, že ať se rozhodnete tak nebo tak, získá nebo přijde o maximálně jedntoky korun měsíčně.

Od: xpj*
Datum: 04.10.13 14:45

Já bych doporučil přejít na co nejnižší variantu paušáíu (byly kategorie Comfort, Basic apod, takže na tu nejnižší) a zůstal u původního.

Co se fixu týče. Včera jsem se koukal na nabídku EONu na ply a tam je možnost FIXu do konce roku 2015 a varianta bez fixu se závazkem na rok. V tuhle chvíli je FIX2015 o cca 60Kč dražší na 1MW než varianta bez fixu.

Od: naoko
Datum: 04.10.13 16:11

Máte pravdu při malé spotřebě se fix nevyplatí.

Jednou jsem to u ČEZu počítala pro měsíční zálohy okolo 300kč. Za rok se u fixu prodělá asi 300 kč. Zafixovanou máte pouze cenu energie, ale ostatní položky ne. V tom je ten vtip, ve finále při malém odběru platíte víc. Na druhou stranu jsme zafixovali u EONu na jedno období a udělali jsme dobře. Jenže musíte mít velký odběr.

Tady si to zkuste spočítet, ať vám tatínek půjčí fakturu .

http://www.cez.cz/

Datum: 04.10.13 16:34

Do fixu bych osobně nešel.Nemám k tomu důvěru.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.10.13 05:49

Dva roky jsou dlouhá doba, těžko odhadnout, co vše se v té době může přihodit.

Nejen, že se může cena elektřiny (s výjimkou fixovaných sazeb) snížit, ale může se stát i to, že tatínek bude potřebovat smlouvu předčasně ukončit. Pak by nastoupila snkce za předčasné ukončení smlouvy.

Já bych do toho nešla.

Datum: 05.10.13 08:45

napadá mě, co by se stalo, kdyby se tatínek rozhodl byt prodat a přestěhovat do domova s pečovatelskou službou - to by taky musel platit pokutu? taková situace může nastat, jestli je už starší...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.