Jak upevnit bojler - duté cihly

Od: Datum: 04.10.13 10:18 odpovědí: 4 změna: 05.10.13 09:15

Jde upevnit 80 l bojler do stěny z dutých cihel a jak?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.10.13 10:44

Bojler jsem vždy upevňoval tak, že jsem provrtal celou zeď a skrz protáhl závitové tyče M10..M12. Na obou koncích zajistil velkou podložkou a maticí. To musí fungovat i v dutých cihlách.

doplněno 04.10.13 11:20:

Mám nyní 150 l a bojler je přímo nad záchodem. Chci mít prostě pocit absolurní jistoty, že když mám "zasedání UV", že to nespadne :). Umím se představit, že stačí např. 15..20 cm šrouby/vruty, jenže zákonem schválnosti se šlověk strefí do malty mezi dvě cihly a už to tak jisté není.. Tyč je tyč.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.10.13 10:53
bojler tlaci smerem dolu chapu ze sichr je sichr ale bohate staci standart hmozdinky alespon 14 cm s vrutem na klic uz nekolik let me takhle vysi v dutych cihlach 120l bojler
doplněno 04.10.13 10:56: krom toho existuje chemicka kotva a to je tutovka, nemusi se nic zaskrabavat ani schovavat

Od: fribble*
Datum: 04.10.13 10:46

Nejbepečnější by bylo provrtat zeď skrz, na druhé straně páskovinu s dírami pro šrouby podle rozteče na bojleru. Nebo alespoň prostrčit závitové tyče s přivařenými velkými podložkami - ty půjdou zaškrábnout do omítky a přesádrovat.

Od: hop®
Datum: 05.10.13 09:15

Pro jistotu hmoždinkami do dutých cihel, pokud se trefíte do spáry, bude hmoždinka držet lépe.

Bojlery většinou nepadají, osmdesátku testuji tak, že se na kraj prázdného bojleru pověsím a musí držet. Po naplnění vodou je zátěž menší a šrouby jsou namáhány daleko více na střih (než na tah) než při mém "testu"...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.