Protlak pro kanalizaci - jaký typ potrubí

Od: Datum: 03.10.13 13:58 odpovědí: 6 změna: 03.10.13 18:34

Dobrý den,
Zajímá mě, když se dělá protlak pod komunikací (6m), jaký typ potrubí se používá pro kanalizaci.
Nedovedu si představit jak tam zatahují 150mm KG trubku s několika spoji (a trubka v celku se přece nevleze do malé montážní díry).

A ještě mě zajím pokud se dělají dvě přípojky (voda, odpad) tak asi je třeba dělat protlaky 2, nebo ne?

Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 03.10.13 15:51

Asi před třemi lety dělali inž. sítě u nás na vsi, tak to mám ještě v živé paměti. Takže - trubky zastrkují a ve výkopu napojují, popostrčí-napojí atd. V prvním hrdle je víčko, aby nenabírali hlínu, u nás na tom víčku měli našroubovanou takovou dřevěnou půlkulatou hlavici, aby to tam lépe lezlo, (možná naopak, aby se díly tlačily do sebe). Někde používali 2 a někde 3 m díly, podle toho jak dlouhý vykop mohli udělat.

Protlaky dělali tři, u nás se dělal i plyn. Nejníže (snad 4 m, byla kanalizace kvůli spádům, voda cca v 1,2 m a plyn ještě nad ní. Neskutečný bordel okolo, zahradu dávám do pořádku ještě teď. Ale ještě že tak, topím plynem, když klekne čerpadlo ve studni jen přehodím kohouty a na opravu je čas atd. atd.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.10.13 15:59

Já znám právě jen takovou variantu protlaku, že nejprve prostrčí zkrz silnici železnou tyč a když proleze, tak k se k ní připevní trubka a ta se pak zatahuje se zpět.

U vás tedy nejdříve udělali díru bez trubky a do ní potom zastrkávali normální KG. Si nedoveu moc představit že se jim ta nevyztužená díra nezbortí.

Od: fribble*
Datum: 03.10.13 16:09

U nás protlaky dělali "krtkem", vytáhli a nastrkali trubky. Asi je to dáno terénem, u nás jsou všude jíly - v písku nedo štěrku by to asi nešlo. I když bůhví, krtek nic nevrtá, pevně okolo sebe udusává terén - no já to prostě viděl takhle.

Datum: 03.10.13 18:05

"že se jim ta nevyztužená díra nezbortí."

Ona zas tak nevystužená není. Představte si, že krtek veškerý materiál z díry 150 mm napěchuje do stěny díry. Ta stěna se tím velmi zpevní. Myslím, že by to nebyl problém ani v případě mokrého písku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.10.13 18:34

Jo to je pravda, nedošlo mi to.

Kdyby se to vrtalo (odebíral se materiál) tak by to zborcení asi bylo aktuální.

Datum: 03.10.13 17:32

Kolem paneláku v současné době se provádějí rozvody světlovodných kabelů.Pod silnicí se krtkem protlasčí díra průměru 10 cm pro tři kabelové nosiče.Mají to za několik minut hotovo.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.