Výměna vchodových panel. dveří

Od: Datum: 02.10.13 12:02 odpovědí: 14 změna: 03.10.13 11:23
Dobrý den,
mám byt v OV, v panelovém domě.
Potřebuji vymněnit vchodové dveře, protože netěsní, nejsou hezke atd. jelikož bydlím v přízemí a tyto dveře jsou v linii se vstupem do paneláku a mým oknem, dost jimi táhne.
jaké dveře bych měla vybrat, na co se zaměřit. Musí být bezpečnostní nebo protipožární? Důležité pro mne je, aby dobře těsnily a izolovaly od hluku a cena ideal kol 10tis Zarubně není potřeba měnit. Mám nabídku dveří bezpečnostních 2tř.dveře a montáž do 15tis. Je to drahé? děkuji za názory.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 02.10.13 12:26
avatar

Jen poznámka k těm zárubním, píšete, že není třeba je měnit. Nevím, jestli jste toto přesvědčení získala sama po zběžné optické kontrole, anebo jestli Vám možnost ponechání původních zárubní potvrdil technik od bezpečnostních dveří. Zárubně totiž musí být zazděné do roviny, svislé i vodorovné, jinak se nové dveře usazují velmi těžko a výsledek nikdy není jak má být. Navíc by měly být ve správné výšce, aby nebylo nutné dveře upravovat. A nakonec by měly být zárubně plné, tedy vylité betonem, jinak Vám někdo nové bezpečnostní dveře vykopne i s futrama...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petra46*
Datum: 02.10.13 13:24

Dobrý den,

děkuji za Váš názor.

Včera u mne byl technik a říkal, že zarubně mohou zůstat. Vylite tedy betonem nejsou, jsou to vpodstatě 2 zárubně vsazene do sebe. Kdysi ještě s ex jsme to rozdělávali,abychom zjistili stav zárubní.

Pokud tedy tomu rozumím dobře, bezpočnostní dveře vsazené do takových zárubní stejně neplní funkci bezpečnostních?

Mne také zajímá, jestli mi stačí pouze protipožární dveře anebo je opravdu nutné mít bezpečnostní. My totiž máme totiž zádveří a pak až byt.

Mom dveře jsou klasika panelákové staré dveře. V bytě není nic cenné. A cenový rozdíl je 3000 Kč.

Vy rozumíte dveřím?

děkuji

Od: axus®
Datum: 02.10.13 14:41
avatar

Ze v byte neni nic cenne ale pripadny zlodej nevi a zjisti to, az kdyz se do bytu dostane.

Tak pak alespon neco pro jistotu jeste znici, ukradne neco neceneho, ale pro Vas potrebneho a nakonec, pocit, ze se vubec nekdo do toho bytu dostal take neni nic moc.

Pokud mate navic treba pojistku, tak az ji budete chtit uplatnit a nebudete mit dvere alespon ve 3. tride, tak se vam pojistovna leda vysmeje.

3000Kc rozdil je prd. Vzdyt ty dvere tam budou dalsi desitky let.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 03.10.13 00:21
avatar

Zdravím, netuším jakou firmu jste oslovila, ale instaluji občas bezpečnostní dveře pro jednu známější firmu. Šroubované zárubně vyhovují někdy pro osazení dveří. Ale nemohou vyhovět bezpečnostním normám. Do těchto futer je škoda dávat jakékoli dražší dveře, ani pojišťovna Vám nedá slevu na pojistném, ani byt rozumně nepřipojistí.

Pokud v bytě nemáte nic cenného, nechte tam původní dveře nebo si kupte nové papírové, bez výměny futer byste jen vyhodili peníze...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 02.10.13 15:13

Já bych dal protipožární. Jsou o dost pevnější oproti obyčejným a přidal bych přídavný zámek a pojistky proti vysazení pantů. Samozřejmě bezpečnostní kování, zámek a fabku 4. řídy (FAB 2000). Protipožární dveře se často dají koupit ve stavebních bazarech za 3000,-Kč.

Troufnu si tvrdit, že výsledek by byl lepší než vám nabízená 2. třída. Navíc s požární odolností. Ta druhá třída je skoro nic.

doplněno 02.10.13 15:23:

http://www.marak.cz/infopage/bezpecnostni-trida/

Kování a zámky:

http://www.rostex.cz/eshop-bk-r1o-dekor-284.html

http://www.rostex.cz/eshop-bk-r3o-dekor-304.html

http://www.fab.cz/katalog/detail/977

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 02.10.13 21:22

Já bych doporučoval výměnu vstupních dveří konzultovat s majitelem domu. Jednak už tu bylo zmíněno, že dveře musí splňovat určitá protipožární kriteria, jednak si nedovedu představit, jak by vypadalo schodiště domu, kdyby volba dveří byla na jednotlivých nájemnících.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 02.10.13 21:35

Píše, že je byt v OV. To není SPZ ostravy, ale osobní vlastnictví. Správně jednotka. Takže musí splnit jen vnější vzhed, tedy barvu. Do ničeho jiného jí společenství vlastníků nemá co kecat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 02.10.13 21:41

A co požární odolnost?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 03.10.13 01:00

Jako, že by jí zakázali protipožární dveře? Vy mě bavíte. Asi podle logiky "když shoří všichni ostatní, tak oni taky"...?

Nebo jste viděl panelák s originál protipožárními dveřmi? Snad ve vyšších patrech, ale zde jde o přízemí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.13 21:42

pani Petra ,ten technik určite nebol od firmy ADLO ,HERKULES ,ktoré majú certifikat na predaj a montáž bezp dverí ,ked vám schválil klasickú panelákovú šrobovaciu a nezabetonovanú zárubnu ,ktorá je spojená z dvoch polovičiek cca 8ks skrutkami M6. Bezpečnostná zarubňa býva do betonoveho panelu privarená a následne zaliata betonom . Bezpečnostné dvere splnajú vždy aj požiarne kriteria ,opačne to neplatí vždy .Polské "bezpečnostné" dvere majú hlinikovú platnu ,nie ocel 2x1mm a sú za 6-10t Kč .Tie ozajstné sú 2x drahšie.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petra46*
Datum: 03.10.13 08:41

Dobré ráno všem,

děkuji Vám za názory a sdílení.

Firma mi nabídla tyto dveře

Dveře Pyrosafe výrobce CAG s.r.o. v bezpečnostních třídách B2 nebo B3.

Jedná se o bezpečnostní a protipožární dveře tvořené konstrukcí plného křídla s masivními rámy a výplní z plné dřevotřísky. Takto vyrobené dveře jsou zabezpečeny pasivními prvky na straně pantů a aktivní vícebodovou lištou na straně zámku. Otočením klíče tedy zajistíte dveře do ocelové zárubně na čtyřech místech u zámku a více mkístech(podle typu dveří) na straně pantů.

Firma má skvělé reference a působí na mne dost seriozně.

Ještě si s nimi promluvím o těch zárubních.

cením si Vašich názorů a přeji příjemný den

Petra

Od: wogoos*
Datum: 03.10.13 09:17

U nás v paneláku má každý jiné dveře a nikomu to nevadí. Ať už jde o kvalitu, barvu atd. Myslím že vylomit futra v paneláku si hned tak někdo nelajzne. Je to celkem slyšet. Takže spíš dohlédnout na tu těsnost. Protipožární jsou taky zbytečné. Cenného nic nemáte a bydlíte nízko, takže evakuace oknem není problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 03.10.13 10:28

Výrobce uvádí, že výměna zárubní je nutná http://www.dverecag.cz/nd2/interierove-dvere/pyrosafe-b3/

UIrčitě zvolte 3. třídu A dejte si alespoň vložku FAB 4. třídy. (třeba z mého odkazu nahoře)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petra46*
Datum: 03.10.13 11:23

Děkuji za radu, poptám se na přesné info o jakou fabku se jedná firmy. Čekám na jejich kalkulaci.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.