Realitní kancelář - porušení smlouvy

Od: Datum: 30.09.13 21:04 odpovědí: 2 změna: 01.10.13 01:01

Dobrý den,

na začátku července jsem sepsal s realitní kanceláří nevýhradní smlouvu na prodej nemovitosti. Smlouva je na dobu určitou, a to do 31.10.2013. Byt jsem se zároveň snažil prodat i sám. Bohužel jsme však ani já sám, ani realitní kancelář nebyli v prodeji úspěšní. Byt je již tři měsíce zcela prázdný a já musím v souvislosti s bytem platit celou řadu poplatků (fond oprav, zálohy na energie, splátky hypotéky). Situace mi způsobuje nepříjemné finanční problémy, a tak jsem si prodej rozmyslel a chci byt pronajmout. Dělá mi však starost jedna věc – nevím, zda pronajmutí bytu není porušením smluvních podmínek s realitní kanceláří. Ve smlouvě mám napsáno, že „poskytnu potřebnou součinnost při jednání se zájemcem a také, že nebudu nijak mařit prodej“.

Mám to vymyšleno tak, že bych nájemníky upozornil na to, že v průběhu října, kdy ještě bude platit smlouva s realitkou, může někdo přijít na prohlídku a v extrémním případě by mohlo dojít i k prodeji bytu a s tím související nutností ho do určitého data uvolnit. Za tuto nepříjemnou situaci bych se nájemníkům nějak revanšoval. Popravdě je ale nepravděpodobné, že by někdo na prohlídku přišel a natož byt koupil – za tři měsíce přivedl makléř jen dva zájemce, protože cenu máme nastavenu poměrně vysoko. Ptám se tedy, je podle vašeho názoru pronájem bytu porušením smluvních podmínek ve smlouvě s realitní kanceláří?

Děkuji Jarda


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.09.13 23:54
avatar

Nebylo by možné se s RK dohodnout

o předčasném ukončení smlouvy?

Já bych nájemníkům vysvětlila situaci, a dohodla bych se s nimi o nutnosti umožnit do 31. října t.r. případně návštěvy nájemců. Od 1. listopadu bych pak uzavřela smlouvu novou.

Poskytnutí součinnosti RK podle mne neznamená, že byt nesmí být obydlen. A pokud by se v průběhu října objevil kupec, asi nebude nutné byt uvolnit přd koncem měsíce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 01.10.13 01:01
avatar

Tak dejte najem od zacatku listopadu a je to.

Ted je konec zari, nez date inzerat a nekoho sezenete, mate stejne minimalne pulku mesice pryc, nez se podepise smluva. predaji se klice, mate konec rijna a platby za rijen na vas stejne zbydou.

ps. Proc platite energie, kdyz je byt prazdny? To stahnete na nejake minimum, stejne vam to pak vrati.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.