Výpověď z nájmu - neplatí

Od: Datum: 30.09.13 18:39 odpovědí: 6 změna: 01.10.13 00:50

Dobrý den, potřebovala bych radu, jak postupovat při ukončení nájmu s nájemníky,kteří již 2 měsíce neplatí a mají již propadlou nájemní smlouvu? Chtěla bych byt prodat, družstevní a nevím, jak přesně postupovat. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.09.13 18:49

Co je tohle za otázku? Když mají ukončenou smlouvu tak neoprávněně užívají cizí byt. Takže jim řekněte ať se okamžitě vystěhují a v případě problémů se obraťte na PČR. A hlavně fakt nechápu jak můžete mít ve vlastním bytě lidi kteří tam nemají co dělat, to máte z bytu squat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.13 18:55
avatar

Teorie pěkná, ale praxi má jedna známá například v bytě neplatící rodinku, smlouva už taky skončila, ale mají děti a tak je nikdo nevystěhuje. Joo právo na vlastní majetek, to v ČR funguje úchvatně.

doplněno 30.09.13 19:24:

Haninka: já to neobhajuji, ani nic jiného, jen konstatuji, že to nemusí být tak snadné, pokud se ukáže, že jsou ti podnájemníci dostatečně vyčůraní. Potom to mohou oddalovat velmi účinně a dlouze a majitel se nestačí divit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.13 19:10

No tak to asi přeháníte. Taky pronajímám leta byt, měla jsem tu i rodinu s dětmi, neplatili tak šli pryč. Naštěstí jsem policii volat nemusela, ale mám dojem že ti "nájemníci"od pani se dopouštějí trestného činu nebo minimálně přečinu. Tento stát stojí za ho..., ale tohle nejde. Prostě tam nemají co dělat, hotovo. Vyhodit, nazdar.

doplněno 30.09.13 19:15:

A co paní majitelka když má třeba děti? To jako půjde na ulici i když má vlastní byt? Bude spát před barákem a cizí lidi se budou válet v posteli? Když tomu nerozumíte tak neodpovídejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.09.13 19:21
avatar

Dobrý den, tak smlouva byla asi na dobu určitou a ta skončila. Pokud není možná domluva a dohoda, tak jim pohrozte soudním vystěhováním. Hrozit policií je zbytečné, protože ta Vám nepomůže. Potom se asi obrátíte na advokáta, který Vám vypracuje žalobu na vyklizení bytu a také vymáhání dlužněho nájemného + úroky. Zaplatíte mu a budete čekat, než dojde k soudu. Nájemníky nesmíte v bydlení omezovat (vypínání vody nebo výměna zámků), protože si zajdou na policii a ta jim pomůže - toto je trestné. Výpověď z důvodu neplacení nájmu lze podat až po nezaplacení třech nájmů, ale to nebude asi tento případ. Vám už jen narůstá dluh. Tak hodně štěstí. Zdravím!

doplněno 30.09.13 19:33:

Aha, tak to, že tazatelka není majitelkou bytu, jsem přehlédl. Jinak, cesty k úspěchu jsou dvě - nelegální a legální (dle občanského zákoníku). A policie nikoho nevystěhuje - jen doporučí obrátit se na soud.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.09.13 19:23
avatar

Pronajimete druzstevni byt. Mate najemniky nahlasene na druzstvu a hlavne schvaleny pronajem? Pokud ano, obratte se na druzstvo, at maji zaznam.(jiste mate vybor , pokud jste SVJ, nebo predsedu BD, nebo mate spravce od SBD) Pote Vam nejspis doporuci PCR, ale moznost je, ze pokud je to SBD, (ne bytove druzstvo), ze maji pravni oddeleni. Defacto ti lide uzivaji drustevni byt neopravnene, vy jste taky jen najemnik, ne vlastnik. Takze druzstvo muze postupovat dle vyhlasky o pronajmu a vy budete kryta. Predpokladem ovsem je, ze jste nahlasila pronajem prave jim. Pokud je to SBD, mela jste zaplatiti poplatek za schvaleni, ale jeste si proctete stanovy, tam to musi byt napsane. Kazdopadne, Vy nejste vlastnik bytu, tudiz vystehovani je jednodussi, nezli u bytu v OV.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.10.13 00:50
avatar

K postupu s nájemníky Vám již napsali ostatní, já jen připomenu, jak se to má s družstevním bytem.

Družstevní byt je majetkem družstva, takže jej nemůžete nikomu prodat. Můžete pouze převést práva a povinnosti člena družstva na jinou osobu. Před může být bezúplatný (používá se např. mezi rodinnými příslušníky) nebo za úplatu.

doplněno 01.10.13 01:49:

Poznámka: Nájemní smlouvu k bytu máte uzavřenu Vy (jste námníky) s družstvem (majitelem bytu), Vaši podnájemníci mají smlouvu podnájemní.

Pokud jste si k podnájemní smlouvě předem vyžádali souhlas družstva, mohlo by Vám s vystěhováním pomoci i ono.

Další možností je písemná výzva podnájemníkům k vyklizení bytu k určitému dni a na stanovený den přizvat i policii.

Vaši podnájemníci nemají žádný právní podklad k užívání bytu a předpokládám, že v něm nemají ani trvalý pobyt, který lze zřídit (alespoň pokud vím) pouze na základě nájemní smlouvy.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.