Betonování půdy

Od: Datum: 29.09.13 19:56 odpovědí: 2 změna: 29.09.13 20:54

Zdravím,

mám jeden dotaz na erudované v oboru, ohledně betonování půdy a stability stropů.

Stavba má nepříliš stabilní"měkké" stropy a mě by zajímalo, jaká adekvátní vrstva a typ betonu může být použit po celé ploše, včetně jeho rovnoměrného rozprostření, použita aniž by to narušilo celkovou stabilitu stropů?

Předem děkuji za případné odpovědi, Traven.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.13 20:06

Vrstvu nevím, to by bylo třeba určit z konkrétní stavby, ale používá se lehčený beton. Buď jsou v betonu polystyrenové kuličky, nebo je v něm navázaný vzduch a tím vzduchové mezery.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.13 20:54

Ahoj. No, nevím. A je ta celková konstrukce baráku dělaná na takovéhle úpravy? Asi si nejdřív otevři ten půdní záklop a podívej se s někým, kdo tomu rozumí co je pod ním za konstrukci. Třeba já tam mám pořádnej trám 40x40cm jako nosič podhledu a vedle něho to samý jako podporu podlah. I v patře pod tím. Barák byl dostavěn koncem 20 let min.stol. Pak to zatěžování z vrchu nemá žádný následky pro stropy a podhledy o patro níž. Taky si zjisti, jak na tom jsou dřevokazné houby a havěť. Chápeš, že to dokáže podstatně ovlivnit nosnost konstrukcí?

doplněno 30.09.13 00:47:

Tak jsem sem nahlídnul ještě jednou. Když je nějak nestabilní prkno v podlaze, tak se dá přibít. Co se dá představovat pod popisem: že je nestabilní půdní podlaha? To fakt může být cokoliv.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.