1x

Čištění sušičky

Od: Datum: 28.09.13 22:10 odpovědí: 9 změna: 03.01.16 00:20

Dobrý večer, mám dotaz ohledně čištění sušičky.

http://www.mall.cz/kondenzacn…lectrolux-edh3386gdw?v=534049

Máme tuto sušičku... má klasicky jeden větší filtr pod dvířkami ten čistíme po každém sušení, ale pak je tam taková páčka a stou otevřeme dolní dvířka kde je další filtr a myslím že kondenzátor nebo jak se to jmenuje - taková kovová mřížka - v návodu je napsáno že se to má čistit vysavačem ale s tím to moc nejde. Máte někdo s tímto zkušenosti? Nebo zavolat servis a oni to nějak vyčistí?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: silvie*
Datum: 28.09.13 23:52

Cisti se jenom ten filtr pred tou mrizkou. Samotna mrizka je kondenzator a ten u susicky s tepelnym cerpadlem nejde vyndat / u tech bez cerpadla ano a myje se pak pod sprchou, ale zase pred nim neni zadny filtr/.Nevim, z jakeho materialu filtr mate, ale ja zazila dva typy - jeden jakoby molitan, to byla otava to cistit, musel se vyprat a stejne propoustel, u dalsi susky mam filtr ze stejneho materialu jako je ten ve dvirkach a tam je to cistitelne snadno. Obe byly AEG, coz je s elektroluxem stejna firma, takpredpokladam, ze to u te vasi bude obdobne.

Zaneseni filtru samozrejme zvysuje spotrebu, take je dobre po cca 4 varkach ten prach z filtru sebrat, ale jinak to cistit nejde. ani servis s tim nepomuze.

Ohodnoceno: 0x

Od: koumak
Datum: 31.07.14 12:10

Mame tu samou. Filtry su tam tri. Dverovy, kondenzatorovy a este jeden maly pod tym kondenzatorovym filtrem. Doporucuji cistit vsechny po kazdem suseni. Samotny kondenzator je bud mozne povysavat po vyschnuti, anebo kedze sa jena o castecne utesneny system, ktery pracuje v mokrom prostredi, je tu moznost skusit ho vymyt napr sprchou a vodu vysat vysavacen na mokre vysavani prave z toho prostoru maleho filtru pod kondezatorem a to s mirnym naklonem cele susicky smerem k vam tak aby voda vytekala tym otvorem maleho filtru 418. Posledni moznost je rozebrat oplastovani az ke kondenzatoru a vycistit ho jak je libo. samotny kondenzator je se slitiny hliniku - pozor na rebrovani.

Datum: 29.09.13 12:25

Dobrý den,ve dvířkách to jde snadno,jen to seberte,ten druhý máme takovou molitanovou houbu před mřížkou,co se mi nevíce zdálo jako nejlepší je vzít tu houbu a na terase či balkoně ci kartáčem vyčistit.na sucho.dvířka čistíme po každém použití,spodní filtr co 5 sušení.

Od: fiik®
Datum: 29.09.13 17:05

No my tam nemáme molitan máme tam klasický filtr co je ve dveřích... a za ní je kovová mřížka... pokusím se to vyfotit a dát to sem...

Datum: 05.10.13 21:05

molitan?

Datum: 06.10.13 12:32

Molitan nevím co tím přesně myslel. My tam máme klasický filrt takovou tu jemnou síťku

Od: sollik
Datum: 29.12.15 16:33

Dovolím si oživit toto vlákno.

Máme sušičku Electrolux a posledního půl roku nám občas ke konci sušení vyskočí chyba E60. Podle stránek Electrolux se jedná o přehrátí čehosi. Filtry ve dvířkách a pod nimi čistí žena po každém použití, jemné filtry u vstupu do kondenzátoru jsem čistil cca. jednou za 3 měsíce - filtry sprchou, žebrování kondenzátoru vysavačem s kartáčem. Dneska opět chyba a konec sušení. Sušičku jsem rozebral a zjistil, že v pravé půlce je kompresor, před kterým je malý chladič s ventilátorem, který má ten kompresor chladit. Chladič byl celý zanesený prachem takže nejspíš moc nechladil, ale šel bez problémů po odšroubování předního krytu vysát (v návodu se však o tomhle nic nepíše). Co však nevím, jak vyčistit kondenzátor. svítil jsem tam baterkou a je vidět, že na vstupu je kondenzátor přicpaný jemným prachem, ale vyluxovat to nejde. Nevíte jak se to dá vyčistit?

Díky.

Datum: 02.01.16 12:58

Vysavačem se ten kondezátor nedá vysát... už jsem na to volal známého opraváře a ten mi říkal že se musí vydělat celý buben a pod ním se člověk dostane k tomu kondezátoru a ten se musí vystříkat wapkou a pak zase vrátit zpět :) a že se to u těchto sušiček dělá jednou za 3 - 5 let podle toho jak ji člověk používá :)

Od: sollik
Datum: 03.01.16 00:20

Nevím zda je to u každé sušičky stejně, ale když jsem to měl rozebrané tak mi přišlo, že by se to dalo tou wapkou vystříkat i bez demontáže - jen dávat pozor, aby proud vody šel skutečně jen do kondenzátoru. Do krabice s kondenzátorem je vstup zepředu i zezadu. Mám spíš obavy, jestli není někde v kondenzátoru nějaké čidlo, které by se proudem vody mohlo zničit. Alekdyž píšete, že to takhle servisáci dělají ... V každém případě díky ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.