Víte o najakém pokryvači ci klempíři?

Od: Datum: 27.09.13 02:21 odpovědí: 9 změna: 28.09.13 08:23

Víte o najakém pokryvači ci šikovném klempíři který má nebo bude mít čas? potreboval bych dodelat strechu..

také by mě zajimalo..zdali si remeslnik muze vyfotit svoji praci a nasledně prezentovat na svych webovych strankach..

preci on jen udelal svoji praci..a já vse zaplatil material a praci..

za jakých podminek smi prezentovat...a za jakych nesmi...dekujii. P.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.09.13 04:49
avatar

Poznám více pokrývačů a klempířů... dokonce někteří z nich mají nebo budou mít čas... horší už to bude s tím, že se jim třeba takovou dálku nebude chtít cestovat za prací, kterou někdo rozdělal a nedokončil, za prací, o které nic neví...

Co takhle dát relevantní informace... odkud jste? druh krytiny? co je konkrétně třeba dodělat? další drobné, ale podstatné informace či požadavky, třeba tvar a velikost střechy, kdy mají mít ten čas, a pod.

Řemeslníci či firmy si svoji práci běžně fotografují a prezentují. Stačí kouknout na inzertní tiskoviny nebo na internetovou reklamu. Říká se: Lepší jednou vidět než stokrát slyšet...

Řemeslník fotografuje výsledek své práce, na fotce není vidět, že je to Vaše střešní taška či Váš plech... materiál na střeše je anonymní...

doplněno 27.09.13 09:31: Poptávejte na http://www.google.sk/search?client=ms-android-sonyericsson&channel=bm&sky=mrdr&site=webhp&source=hp&ei=zzNFUuOkGIKJ4ATVyYGgCg&q=pokr%C3%BDva%C4%8D+ji%C4%8D%C3%ADn+hradec&oq=pokr%C3%BDva%C4%8D+ji%C4%8D%C3%ADn+hradec&gs_l=mobile-gws-hp.12...23347.53244.0.57009.62.57.1.1.1.5.503.7507.1j1j19j5j1j1.28.0...0...1c.1.27.mobile-gws-hp..42.20.5052.N1JhiP_flIo
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.09.13 08:16
avatar

Zdravím,
také vím jak o klempířích, tak o pokrývačích. A někdo z nich určitě bude mít čas.
Ohledně toho, jestli si smí řemeslník fotit svoji práci a pak ji třeba prezentovat na svém webu, vám doporučím nastudovat občanský a autorský zákon.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: snehulak*
Datum: 27.09.13 08:30

Skutečně rada nad zlato.

avatar
Upozornění od sys hejkal 28. 09. 2013 04:11:03
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.13 09:01
avatar

Ano, souhlasím s váma. Ale pokud si přečtete otázku (otázky), tak jsem odpověděl přesně na to, na co se tazatel ptal.

Pokud by do dotazu napsal, že je dejme tomu z Prahy, tak bych bud neodpovídal vůbec, nebo bych mu naspal, že tam žádného takového řemeslníka neznám. Ale otázka byla jestli vím o nějakém klempíři či pokrývači, který bude mít čas - a to skutečně vím a taky jsem tak odpověděl.
A co se týká druhé části otázky - odpověděl jsem tak úmyslně. Důvod je jednoduchý - pokud přijdu jako najatý řemeslník udělat nějakou práci a zákazník se začne zbývat místo podstaných věcí pro zakázku zabývat ptákovinama jako jestli si sním udělanou práci vyfotit a pak si ji dát na web, tak je to optimální na to se otočit a zakázku vůbec nebrat, protože když teď šťourá v takovýchto nepodstatných blbostech, tak v čem bude šťourat potom. Jiná otázka je, pokud bych chtěl zákazníka prezentovat jako svoji referenci s uvedením místa realizace zakázky (např. číslo popisné a jméno zákazníka) - pak se samozřejmě musím nejdřív zákazníka zeptat, jestli mu to nebude vadit, protože zveřejnění těchto údajů mohu hrozit jeho soukromí atd. A proč jsem teda uváděl občanský a autorský zákon? Protože ten to řeší - na vše byste měl mít souhlas - u osoby její souhlas, u majitele nemovitosti jeho souhlas ( i když tam je to podle různých právních názorů různé a nejednoznačné).
A jen takový detail - občas něco "melouchem" (legálně, ale nemám to jako hlavní svoji obživu) někde dělám, ale nestalo se mi, že by někomu vadilo, že si to chci vyfotit (vždy je ale předem upozorňuju, že jejich údaje nikde zvěřejňovat nebudu). Zato ale se "šťourajícími" klienty mám své "dobré" zkušenosti - do doby placení se všude chlubí, jak je to perfektně udělané, jakmile dojde na peníze, tak i když dostanou přesný rozpis (nemám potřebu něco tajit a hlavně jsem puntičkář, takže tak si tím hlídám i svoje), tak se najednou hledá kde co.
Takže tolik k mé odpovědi.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pavel147dd
Datum: 27.09.13 08:24

Dobrý deh,

když ja nechtěl, aby to tu vyznělo jak podaný inzerat...samozrejmě že vice oinformaci podat mohu..

Strecha není rozdělana po někom..pouze má hotový bedníci záklop, hotový minulý rok..

Objekt se nachází.. mezi Jičínem a Hradcem Králové..

Strešní kritina bude KM BETA briliant.. material si seženu sam..

plecharina bude Ti Zn, nebo Cu

Mohu zajistit levné ubytování.

Plánky mohu poslat, jedná se o cca 192m2 rozlohy srechy...není to ale kalsické ´´ÁČKO´´

Nástup po dohodě... Hm .. a inzerat je na světě.. a zima na krku

Datum: 27.09.13 09:06
avatar

No vidíte, že to jde ;) Opravdu nikdo z nás tady neumí věštit z křišt´álové koule např. kde se ta zakázka nachází atd.
A tak když už sem odpověděl jednou, odpovím i podruhé - musím vás bohužel, zklamat. Ve vašem regionu o nikom nevím - to je trochu mimo oblast, kde příslušné řemeslníky znám.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.09.13 17:29
avatar

Zdravim hodne stesti pri zhaneni ,ja jsem taky klempir, ale mam prace ze nevim co driv, snad nekoho sezenete

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 28.09.13 01:44

Je to mimo odpověď, ale dobří řemeslníci jsou dnes úzký profil. A mají tolik práce, že dostat je, je docela potíž. S tím se smířit, je zase pro dost lidí docela problém (protože si myslí, že když je na vše dnes reklama, vše Vám nabízí, tak je vše dostupné). Ale věřte mi, že kvalitní služby jsou vždy nedostatkové.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.09.13 08:23
avatar

pokud není na webu poznat, že to je ta vaše střecha jednoznačně, může si podle mého názoru prezentovat co chce. Když na fotce vidím střechu, neznamená to že musím vidět cokoli jiného. Jak poznáte podle střechy majitele . . . . nijak. Váš dotaz je nekonkrétní, ale chcete konkrétní odpoveď.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.