Starý krém - kam s ním?

Od: Datum: 24.09.13 20:36 odpovědí: 16 změna: 26.09.13 08:16

Kam s krémem (Indulona apod.) s prošlým datem spotřeby?

Normálně do komunálního odpadu se mi to příčí, ale kam jinak? Nebezpečný odpad to nejspíš není, že bych to nesl do sběrného dvora.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.13 20:43

Pepr, já mám ještě Indulonu z dob komunistů. Tu plechovou tubu. Je výborná a není nic lepšího na koženou obuv. Dokonale impregnuje proti dešti a zároveň leští. Ale tu asi Vy nemáte. Pokud máte tu novodobou, tak si s ní klidně mazejte ruce dál, až do spotřebování, nic jí není. Je to jenom krém na ruce. Výrobce tam nějaké datum spotřeby dát musí. Na to jsou normy a zákony, ale krému nic není.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 24.09.13 20:53

Suzy, chtěla jsem psát jak stará, dobrá Indulona funguje u nás doma, vidím, že u vás je to stejné.

Ohodnoceno: 0x

Od: pepr®
Datum: 24.09.13 21:07

Taky si myslím, že jim nic nebude, jenže další věc je, že jednak krémy doma moc nepoužíváme a jednak to jsou druhy, které už vůbec ne. Regenerační, desinfekční. A teď jsou navíc staré. Fasuju je v práci a někdy není na výběr jiný druh. Teď už ty co nepoužívám neberu, tak i proto jsou, ty co mám doma, prošlé.

Modrou daruju kamarádce, měsíčkovou spotřebuje brácha, ale ostatní stárnou bez užitku.

Jinak prošlou modrou samozřejmě na boty, ale ty ostatní?

doplněno 24.09.13 21:21:

Fantomas: Do lékárny mě taky napadlo, ale není to lék, ani doplněk stravy. ... Zase, za optáni nic

Naoko: Olej - malé množství se umyje s nádobím, větší např. z friťáku většinou smichám s řezinama a spálím v zimě s uhlím k kotli na tuhá paliva. A přijde mi ekologičtější, než to vylét do záchodu nebo v petce hodit do popelnice.

Ale když tak nad tím přemýšlím, tak to asi patří do sběrného dvora.

Datum: 25.09.13 08:46

Zdravím,
já jsem se naučil např. používat právě tu desinfekční (s měsíčkovou a pod. nemám zkušenosti) na ruce, když jdu dělat něco, u čeho pak potřebuju bez dřiny umýt ruce (typicky hrabat se ve šmíru okolo aut) - vsákne se a ucpe póry, ale nemám mastné ruce. To modrá neumí - po ní ty ruce mám mastné, což nesnáším, takže ji používám jen minimálně. Takže kdybys nebyl někde moc daleko (já jsem z náchodska) , klidně ti od té desinfekční "pomůžu".
Jinak pokud bys fakt nevěděl. co s přebytečnýma zásobama, tak je zkus nabídnout třeba tady http://www.nevyhazujto.cz/ - věci zadarmo, za odvoz, za čokoládu...

Od: fantomas*
Datum: 24.09.13 20:47

Take bych ji vyhodila do smesneho odpadu. Pokud se Vam to prici, pak treba spolu s proslymi leky do lekarny?

Od: naoko
Datum: 24.09.13 20:56

Schovat a používat na kožené boty. Jak píše suzymno, nic lepšího není. Jinak , co děláte s přebytečným nebo zbylým tukem od vaření a pečení? Jak ho ekologicky likvidujete?

Datum: 24.09.13 20:56

Souhlasím se suzimon, Indulona se dá vždycky na něco použít, v nejhorším na ty boty. Mimochodem, dříve si na ní feťáci smažili topinky. Asi místo perníku.

Od: rnk*
Datum: 24.09.13 22:53

To jako fakt? Já to považoval za fámu. Máte to z důvěryhodného zdroje?

Datum: 24.09.13 21:06

zrovna indulona se fakt nezkazi a kdyztak na boty kuzi a podobne

Datum: 24.09.13 22:56

Možná je to hloupý nápad, ale já bych to dala v krabici k popelnicím. Vsadím se, že se najdou lidé, kteří si to rozeberou a ještě jim to poslouží a budou rádi, že oni to kupovat nemusí...

doplněno 25.09.13 10:23:

Děkuji.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 24.09.13 23:38

Ahoj. Kapko, dal jsem ti boda. Tohle je jeden z nejlepších způsobů zbavení se věcí. Jakýchkoliv věcí. Můj soused by mohl vyprávět. Cokoli už nechtěl, tak mi to opřel, položil u baráku(nebydlím tam) a pak se baví za oknem jak brzo si lidi všimnou tý věci a jak při třetí jízdě autem okolo klidně zastaví a nakládají. Jednou jsme s kámošem přivezli od mamky starej gauč a jeho bolely záda, tak jsme ho jen tak stáhli z auta s tím, že ho poponeseme s někým jiným dál. Za 20 minut nebylo co stěhovat. Udělali jsme zbytečnou jízdu. Kolikrát bývají u konťasů i barevné fungující televize i s ovladačema.

Datum: 25.09.13 21:30

Zrovna elektronika a podobne veci nemaji u popelnic co delat. Popelnice ci kontejnery jsou pro komunalni odpad, popr. pro trideny. Od toho jspu sberne dvory, ci vykupny zachovaleho zbozi. Veci, ktere nepotrebuji vyhodit k popelnici a pak delat, ze me se to netyka je hloupe. Ano, povesit boty, brusle na popelnici a pockat do druheho dne, ze si to nekdo vezme..ano,...pokud to tam visi stale, vec zlikviduji sama. Ale TV, elektro, gauc...to je des :( Predevsim na sidlistich, kde je mraky lidi. Pak prijede vuz, ze vyveze poplenici a ejhle..anise k ni ani nedostane, protoze nejaky sikula tam vycapil starou skrin, nebo starou linku, nebo Tv...A co udela? Svozce odjede...a co pak? Lidi rvou, ze se nevyvazi...

Jj, je to o lidech...Doma si kazdy uklizi a gruntuje a odpadky hodi mimo popelnici ci mimo sberny dvur...

PS> asi nebydlite na sidlisti :) nebo snad ano?

Datum: 25.09.13 08:20

Pepř, svou otázkou jste mně dojal až k slzám. Sama třídím pečlivě. Zrovna včera jsem byla na mrtvici, protože pán z prvního vchodu, kde mají 5 kroků vpravo kontejnery, vynesl bednu od televize a měl namířeno na tramvaj, tedy vlevo, kolem popelnice. Představte si, že mu bylo líno udělat 5 kroků vpravo, bednu sešlápnout a hodit do papírového kontejneru. Sice se namordoval, ale nakonec bednu do popelnice narval a celou ji ucpal. Měla jsem problém s psím hovínkem v sáčku, protože nebylo místo. Je to smutný příběh a já někdy nevím, co si mám o lidech myslet. *plac*

Od: pepr®
Datum: 25.09.13 20:55

Ronyx: Morava - 200km je trošku z ruky *smich*

Kapkanaděje: Tak hloupý nápad to určitě není. A nejspíš bych tak i udělal (máte bod...teda dva) , ale mluvil jsem s tou kamarádkou, co jí dávám tu modrou indulonu (tu používá na tvář) a říkala, že klidně spotřebuje i ty ostatní na ruce.

Ale i tak děkuji všem rádcům za čas a rady.

Datum: 25.09.13 21:20

Projdete rovnou i leky a leciva, podle šarže a prihodte kremy a odneste do lekarny. Oni to studovat na pulte nebudou, co vracite a vy udelate spravnou vec .) Nehlede na to, ze Indulona je volne prodejna i v lekarne, takze je to spravny postup.

Datum: 26.09.13 08:16

Kdysi jsem modrou indulonu fasoval v praci na ruce. Používal jsem jí pak ještě řadu let po expirační době a nikdy nebyl problém. Akorát se z masti vylučovala voda (což se u dnešní děje ještě daleko před expirací).

Na boty byla lepší indulona žlutá (do mokrých provozů), ale tu jsm už dlouho neviděl. Měla charakteristickou vůni.

doplněno 26.09.13 08:18:

Jo a pokud už jí nevěříte a nemáte toho zrovna paletu, klidně jí vyhoďte do popelnice. Na induloně není nic neekologického, to není minerální mazivo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.