Kreativni technika malby pokoje

Od: Datum: 23.09.13 21:19 odpovědí: 4 změna: 24.09.13 16:49
Ahoj rádci, poradil by mi někdo nějakou kreativní techniku výmalby? Mám malou pracovnu 2x2m a zbytek čokoládové barvy z ložnice jen se mi nelíbí jednolitá barva na zdi. V ložnici si jí přítelkyně vydupala, v pracovně se chci vyblbnout. Mám na myslí třeba takovou tu barvu která má v sobě malé kuličky jiného odstínu a po zavadnutí se to přetáhne špachtlí a udělá to parádní plastický dojem - ta je bohužel drahá a nevyplatí se do tak malé místnosti proto bych to chtěl zkusit nějak imitovat. Nebo i něco jiného co Vás napadne. Děkuju za rady :)
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.13 21:25
avatar
zed pretri na bilo a onen zbytek barvy rozlej do kelimků treba od jogurtu a z dostatecne vzdalenosti to hazej po te zdi . Radsi prikryt podlahu. Ja jsem dilo dotvarovaval jeste prsty bohuzel nemam foto
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 01:25
avatar

Zdravím,
jak udělat ty rozmazávací kuličky z toho, co máte k dispozici (podle vašeho popisu) nevím; věděl bych, jak na to, pokud byste měl k dispozici kromě tekuté čokoládové ještě čokoládovou v prášku - tu by stačilo do té tekuté trochu nasypat a pak bez míchání vymalovat - ta prášková barva nebude rozpuštěná v tekuté a natírám štětkou uděláte krásné čáry (když se ještě používaly práškové barvy na malování a malíři si barvy míchali sami, tak se ty čáry považovaly za malířskou - učednickou - chybu).
Jinak pokud chcete udělat nějaký vzor, jeden z jednoduchých postupů je např. na hladko vymalovat a pak vzít buď hrubou houbu, tu namočit do kbelíku s jiným požadovaným odstínem a zeď s tím tupovat. Obdobná technika je taky před cca 30lety obrovský hit - opět na hladko vymalovat, pak vzít hrubý hadr (ideální na to byl nový hadr na podlahu), ten opět namočit do požadovaného odstínu, vyždímat a pak ho jako válec nepravidelně koulet po zdi - dělá to velmi zajímavé a nepravidelné vzory (podobným způsobem - několik vhodných odstínů barev postupně takto nanesených na vhodný základ - jsem si kdysi doma dělal jednoduchou imitaci mramorového obkladu).
Pak máte např. možnost např. použít různé typy šablon (negativní nebo pozitivní - třeba hřeben, korunka, hvězdička,...) a barvu z nich štětcem do ztracena roztahovat po stěně.
Způsobů, jak tzv. "rozbít" jednolitou plochu zdi je mnoho.
Pokud si chci něco takového dělat pro sebe, tak čerpám z dědictví po mých předcích (2 generace předválečných malířů pokojů). Jako materiál využívám ještě prvorepublikové práškové barvy, ze kterých si míchám potřebné odstíny. Jako inspiraci používám opět historické knihy vzorů a pozůstatky historických malířských šablon. Techniky si vymýšlím vlastní a postupy mám také vlastní - většinou podle toho, co mne zrovna napadne, samozřejmě při dodržení určitých zásad. V podstatě se dá říct, že kreativitě se meze nekladou. Jediné, co vám mohu vřele doporučit - zkuste si to, co si vymyslíte, nejdřív někde jinde (třeba v garáži, ve sklepě a pod.) než na to půjdete na čisto, protože nepovedené experimenty se někdy hodně špatně opravují.
Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daklbery
Datum: 24.09.13 06:13

Já bych udělal kamufláž, jedná stěna lomené pole, druhá stěna tupírované fleky, třetí stěna, klasické pole a poslední čtvrtá, tu bych udělal všehochuť :) :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 16:49
avatar

napr vymyvani houbou, prechod 2 odstinu atd

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.