Vyražená fabka u vrat

Od: Datum: 23.09.13 19:30 odpovědí: 5 změna: 23.09.13 20:21

Dobrý den, mám takový zajímavý problém. Někdo se mi u garážových vrat (starý dvoukřídlý) vyrazil fabku. Asi se snažil dostat dovnitř a nevěděl jak na to. Každopádně fabka je pravděpodobně zaražená dovnitř do garáže a já teď nemám možnost vrata odemknout, protože zámek zůstal zamčený. Nevíte někdo, jak si s tímhle poradit aniž bych musel zdemolovat vrata?

Díky za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.13 19:33

Co to znamená "vyražená" fabka?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nowi
Datum: 23.09.13 20:21

Já si teda nejsem moc jistý, ale je tam jen díra po fabce a plech okolo je celý poohýbaný dovnitř, jako by tam někdo něco zarazil. Tak jsem si říkal, jestli jí prostě nezarazil dovnitř a pak třeba nezdrhnul. V garáži jsem prakticky nic neměl, takže mám spíš starost o ta vrata.

Od: rnk*
Datum: 23.09.13 19:40

Garáž je téměř jistě vykradená. Zloděj rozlomil fabku a dveře odemknul a poté zase zamknul. Odemčete to vhodně zohnutým drátem nebo tam zvenku zasuňte novou fabku. Nejprve byste asi měl zavolat policii.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.09.13 19:47
avatar

Pokud není zadlabací zámek nějak hodně poškozený, stačí šroubovákem odsunout (2x, podle toho jak bylo zamčeno) v horní části otvoru zásuvku (závoru). Chce to chvilku "poščórat". Je tam výstupek, který se původně odsouvá zub cylindrické vložky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.09.13 19:49
avatar

Ta FABka nebude zaražená v garáži, ale vylomená (to se dá poměrně snadno, na to zloděj nepotřebuje ani žádné zvláštní nářadí). Pokud tedy je otvor po vložce prázdný a nepřekáží v něm šroub původně vložku držící, zasuňte do otvoru náhradní vložku a zámek normálně odemkněte. Pokud tam ten šroub překáží, musíte zámek odemknout silnějším zahnutým drátem, nebo šroubovákem. To už ale chce základní znalost mechanismu zámku a trpělivost.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.