Připojení radiátoru UT (mezi TM)

Od: Datum: 23.09.13 08:47 odpovědí: 6 změna: 27.09.13 20:43

Dobrý den,

lze zapojit radiátory mezi sebou způsobem, který je na přiloženém obrázku? Jde o rozšíření radiátoru mezi technickými místnostmi. Zajímá mne jesli to bude topit. A je mi jasné že v případě když to topit bude, se nebude moc vypnout radiátor před ním (na stávajícím), tudíž budou mezi sebou závilé. Popravdě nechce se mi dělat stoupačka. Nebo je jiný způsob jak zapojit bez stoupačky? Kotel máme na tuhá paliva a oběhové čerpadlo.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: isteron
Datum: 23.09.13 09:06

Keby sa spravilo priame potrubie prívodu teplej vody z kotla do nového radiátoru a z neho odbočku do starého radiátoru, dalo by sa vypnúť starý radiátor tak, aby ten , vľavo, nový kúril.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.09.13 09:34
lepsi varianta je pokracovat rozdeleni privodu k puvodnimu topeni a pokracovat do noveho ale i jbk to mate na nakresu to bude bezproblemu fungovat

Datum: 23.09.13 09:40

Stačí když se napojíte na potrubí PŘED stávajícím tělesem...pak budou obě tělesa nezávislá.

A dost možná to bude i lépe vypadat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.09.13 20:44

Ahoj. Zapojit to jde, ale nebude to kale topit. Voda bude mít tendenci se už vracet v tom stávajícím radiátoru zpátky ke kotli. Řešil jsem něco podobného. Popíšu. Všechny rozvody jsou buď v zemi, za kachlíky a nebo za dřevěným obložením. Jako váš nový, náš starý radiátor byl napájen z leva, z jiný stoupačky, která měla jiný topný režim a to nevyhovovalo. Zase to sprasil projektant i přes upozornění, že to postaru dobře fungovalo. Tak se ten přívod před radiátorem uzavřel i na spátečce, radiátor Radik byl otočen a připojen jako u vás. A to se právě projevil ten problém s tím nedohříváním NOVĚHO radiátoru. Nepomohlo nic. Přidání na čerpadle, přivření všech ostatních radiárotů na spátečním radiátorovým ventilu na únosnou mez. Aby se nemuselo rozkopat to dřevěné obložení a provézt to napojení v místě před vstupem do stávajícího radiátoru, radši jsme přidali malé čerpadlo Villo za nový radiátor na spátečku. Napojil jsem ho přes spínací hodiny v zásuvce a nyní už přitahuje tu teplou otopnou vodu ze stávajícího radiátoru do toho nového. Pro ty místní podmínky to vyhovuje dostatečně.

Datum: 25.09.13 09:01

Moc pěkně nakreslené. Ale na 95 % to bude fungovat problematicky, pokud vůbec. To byste musel ten přívod napojit rovně (jako zpátečku) a poměrně silnou trubku (já bych řek aspoň tak 1"). Nejepší řešení (jak již napsal Martin Cakl) je napojit to před radiátorem (je tam sice potřeba ventil navíc - ale zas to vyjde levněji než tam dokupovat čerpadlo *smich* - že humbucker?)

Datum: 27.09.13 20:43

Ahoj. Když to Martin Cakl vysvětlil dobře, tak by to jeho řešení stačilo. Možná jsi si můj příspěvek nepřečetl dost pozorně. Já jsem popisoval trochu jiný případ a hlavně jiné podmínky. Neumíš si představit, co by se muselo všechno rozkopat a co by to stálo za šílený prachy. Čerpadlo přišlo na dva litry, jeden řez fričkou, jeden říznutej závit, něco šroubování několika fitinek a pakování. Odstávka konce větve asi dvě hodiny a trochu úklidu.

PS: Tvé řešení ani nechci komentovat. Neuraž se.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.