Zateplení střechy s kanadskou šindelí

Od: Datum: 23.09.13 01:04 odpovědí: 1 změna: 23.09.13 06:17

Dobrý den,

prosím vás - co se používá na zateplení střech s kanadskou šindelí.

Bratr zateloval svůj dům, kde měl ale tašky na střeše. Pod laťema na kterých byli naskládané tašky byla nějaká parotěsná fólie, pak kamenná vata, pak znova fólie, a pak sádrokarton nebo něco takového.

Já mám na domě kanadskou šindel a z desek na které je přibita, sem tam koukají hřebíky - ty by protrhli tu první parotěsnou fólii, což jak mi bratr vysvětlovat nesmí být. Že je tam aby do vaty nezafukovalo.

Děkuji

Ivo

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: laik
Datum: 23.09.13 06:17

Ty hrebiky tam vubec nevadi. Pod tema deskama stejne musi byt mezera minimalne snad 5cm, kterou proudi vzduch a vysusuje ty desky, aby kvuli kondenzaci vody na spodni strane nezacaly hnit (ze spodni strany jsou ty desky ohrivany unikajicim teplem z domu a proto by se tam jinak vysrazela/kondenzovala) voda).

Teprve pod touto mezerou je ta mineralni vata (nebo jina tepelna izolace) a pod tim je standardne parotesna zabrana, stejne jako to je u zdi. Jestli nemas krovy dost hluboke na pozadovanou izolaci, tak je musis smerem do mistnosti nastavit. Muzes je take nastavit tak, ze na spodek pribijes pricne late na vysku. Fantazii se meze nekladou.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.