Inzerce prodeje domů a stavba dřevostaby

Od: Datum: 22.09.13 21:09 odpovědí: 5 změna: 23.09.13 12:35

Ahoj spojím 2 dotazy do jednoho. Jsem mladý člověk bez závazků a pořád sem si říkal dokud nebudu mítvážný vztah a nebudu chtít bydlet se slečnou bydlení neřeším,ale nějak čas běží ženská žadná a já už byhc si rád začal pomalu něco stavět.

Bydlíme v centru města práci mám zatím 5 km od domu rodičů a mám 3 možnosti. 10 km od domu máme chalupu s pozemkem,kde by se dalo stavět,ale je to docela mimo civilizaci není tam plyn(to mi nevadí), internet bez šance,špatný signál mobilu, voda samozřejmě pouze ze studny,ale přisun dřeva a pozemek na stavbu domu zdarma problém je v tom ,že naši nejsou v důchodu aby mi to dali řekli zboř si to a postav si barák. matka si představuje,že si koupím byt budu tam a za 20 let třeba začnu stavětale o to nemám zájem chci hned jako mladý do baráku. další možnost je koupim parcelu blízko i chalupy i města,kde bydlím a psotavit levný domek,ale když se dívám,že nejlevnější 3+1 začínají na milionu říkaám si kde je háček? Potřebuju si vzít zhruba omek dejme tomu 100 metrů čtverečních a řict si tak dobře chci tohle tohle a tohle a dám za to 1,7 mil a to bude konečné né žadné skryté poplatky. Poslední možnost je podobná akorát,že bych ve stejné lokalitě koupil dům v polodezolátním stavu a udělal kompletní rekonstrukci případně přístavbu,protože chci v domě věci jako je sauna,pracovna atd. Hlavně co chci je vlastní voda i dkybych měl nechat koppat studnu, krb případně kotel na tuhá paliva to je věc která mi ušetří stovky korun měsíčně. tím se teda dostávám k druhému dotazu,kde hledáte inzeráty? s-realitách myslíte,že je většina realitek a inzerátů? hledám spíš neluxusní nabídky,takže bych je i čekal na neplacených servrech. Ještě se chci zeptat dá se stavět dům,třeba ta,že si udělám sám základy pří=adně aj desku a pak mi udělají podle projektu stavbu na klíč? Uvažuju u koupi bagříku,takže bych to využil a asi uštřil hodně,protože vybagrovat základy není otázka 5 tis.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 22.09.13 22:23

1. Zadejte si poptávku v realitkách v místech, kde byste chtěl stavět. Pohlídají vám nabídky a budou se snažit vám něco sehnat. A přitom sám si zadávat inzeráty do neplacené inzerce.

2. Základy i desku si můžete udělat sám, ale musíte mít vybranou firmu, která bude stavět dům. Každá firma má jiné požadavky na desku, aby vám firma desku přebrala a nemusel dodatečně dělat úpravy, což kolikrát nejde. Také jsem před časem o tomto způsobu stavění uvažovala.

Ohodnoceno: 0x

Od: luke237
Datum: 22.09.13 22:35
Nekolik nazoru:

1. drevostavba se da postavit i bez zakladove desky
  2. kolik stoji maly bagrik, aby se ti to vubec vyplatilo?
  3. stejne je to s vodou. Kolik stoji vrt nebo studna v porovnani s vodovodnim radem? Kvalita vody? Kanalizace? Navratnosti jsou strasne dlouhe a je kolem toho spousta starosti. Chapu, ze byt sobestacny je hezky ideal, ale vzdycky si spocitej, jaka je dlouhodoba navratnost toho reseni
  4. nekdo tady uz zminoval nejlepsi zpusob koupeni baracku - vyhnout se inzeratum kompletne, idealni domek si vyhlednout sam prochazkou v pozadovane lokalite a pak udelat majiteli nabidku s konkretni castkou (majitele si dohledas v katastralni mape).
  5. velka cast ceny domku na klic jsou mzdy a zisk spolecnosti. Jestli si to umis postavit sam z hranolu, tak usetris. Je to ale spousta prace, casu, uceni se, predelavek, naradi, ... . Na druhou stranu budes mit presne to, co chces a v kvalite, kterou chces (napr. zatepleni). S cenou vyrazne pod milion ale nepocitej (za 600 tisic nebudes mit ani zachod).

Datum: 22.09.13 22:36
Do rekonstrukce bych asi nešel. Už kvůli tomu, že dobře tepelně izolačně provedená novostavba potřebuje zlomek nákladů na topení, které rostou každým rokem.

Od: vlasatec*
Datum: 22.09.13 22:59
Inzerce bazos.cz tam je hodně unikátních inzerátů které nejsou v sreality.

Od: stihl
Datum: 23.09.13 12:35

Jasne tak bazos pouzivam aj na auta. to znam tam sem neco malo nasel,ale spis drahe velke domy.

ja si nemuzu lajznout neoc za 2 miliony,protoze na to mam malej plat a sem proste sam. pobavim se s otcem kolik by byl ochotnej pustit. je tezky najit neco v lokalite co chci jsou tu jen batovske ctvrtdomky a my mame samotni puldomek a uz to me leze na nervy je to male a stoji 3 mega. s tim stavenim to zatim nevidim kdybyhc mel treba 1,5 mega nasetrene da se za 20 let nasetrit,ale takto uz si na to asi nesahnu,protoze to je 2 mega barak 1 mega pozemek a pul mega vybaveni. bych se musle dobre ozenit a jak tak vidim dnesni mladi maji uplne,ale uplne hovno ani 10 tis na uctu. ja sem vyjimka

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.