Stavba plotu před povolením

Od: Datum: 22.09.13 19:43 odpovědí: 6 změna: 30.09.13 22:32

Dobrý den,

rád bych se zeptal. Budu stavět plot (dřevěné kůly + lesní pletivo) v extravilánu obce, tudíž po mě stavební úřad chce rozhodnutí o umístění stavby - územní řízení.

Už je zpracovaný projekt, obesílají se dotčené orgány aby poslali vyjádření (památkový úřad, životní prostředí, sítě atd.) Až budu mít vše kompletní, tak teprv to podám na stavební úřad.

Jde mi o to, že to bude ještě dlouho trvat než budu mít povolení od st. úřadu. Rád bych začal co nejdříve dávat kůly do země (kvůli počasí atd.) Je možné udělat bez povolení díry a umístit kůly do země? Úřad by to pravděpodobně nezjistil, ale co kdyby.

Jaké jsou sankce, nebo co mi může kdo udělat, když bez povolení zatím umístím ty kůly? Pletivo bych dal později s povolením.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 22.09.13 20:25

obesílají se dotčené orgány aby poslali vyjádření

Orgány nenechát spát. Jeden den zašlu a za dva telefonuji, zda žádost obdrželi a za další dva dny se ptám, zda je vyjádření na světě. Věřte, že po třetím telefonátu a osobní návštěvě vám to udělají na počkání (vlastní zkušenost ).

Začala bych až po podání na st. úřad. Kdyby vás někdo naprášil, tak max. vám stavbu pozastaví, i když pokutu můžete dostat vždy, to už je riziko podnikání jako ve všem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.09.13 11:10
avatar
Kolikrat někdo postaví barák na černo a projde mu to tak buď tam ty kuly date rovnou nebo koupite odpadní rouru vhodneho pruměru a tu tam zatim jen zabetonujete a kuly date az potom... A kdyz kul shnije tak vyměna bude jednoduší...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ga
Datum: 29.09.13 21:02

Pokud kůl v plotě nebudete betonovat a pouze ho zakryjete zeminou, tak se ve smyslu ust. § 2 stavebníhho zákona nemůže jednat o stavbu a stavební úřad po Vás nemůže nic požadovat, natož trestat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frabos
Datum: 30.09.13 22:24

No jelikož se dle z.183/2006 ve znění pozdějších předpisů stavbou rozumí: veškerá stavební díla, která vznikají stavební nebo montážní technologií, bez zřetele na jejich stavebně technické provedení, použité stavební výrobky, materiály a konstrukce, na účel využití a dobu trvání, je vaše formulace poněkud zavádějící. Něco v tomto smyslu bylo ještě ve starém stavebním zákonu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 29.09.13 21:19

Nevím, co to je za plot, vizte stavební zákon -oplocení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frabos
Datum: 30.09.13 22:32

Ve stavebním zákonu: ČÁST ČTVRTÁ, HLAVA I, STAVBY, TERÉNNÍ ÚPRAVY, ZAŘÍZENÍ A UDRŽOVACÍ PRÁCE, Díl 1, Povolení a ohlášení, § 103, Stavby, terénní úpravy, zařízení a udržovací práce nevyžadující stavební povolení ani ohlášení--- je vyjmenováno v bodě 14 i oplocení. Je sice možné, že místní podmínky odporují tomu, aby bylo možno stavbu provést bez ohlášky, ale osobně bych to neřešil...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.