Hromosvod pod zateplenim?

Od: Datum: 21.09.13 18:04 odpovědí: 12 změna: 22.09.13 08:55

Zdravim, mam dotaz zda muze vest drat z hromosvodu pod zateplenim. Zatepluji sokl a pristi tyden uz nastoupi fasadnici tak jestli se to muze tak ho dam uz pod soklovy polys. Diky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.09.13 18:06

to bude fungovat jako dobrý podpalovač baráku

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.09.13 18:12

Ale uz jsem to videl na nejakem baraku, taky se mi to nezda. Proto se ptam. Diky

Datum: 21.09.13 18:12

měl by být v chráničce a musí být zachován přístup k veškerým spojům

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.09.13 18:14

Dokud Vám do baráku neuhodí, tak nevadí. Potom budete mít jiné otázky.

Datum: 21.09.13 18:15

To znamena, ze jak je v pulce spoj tech dratu tak tam by musel byt vyrezany polystyren?

Datum: 21.09.13 19:00

bud díra v poliši ale my jsme tam osazovaly montážní krabici asi 15na15 a na výčko přišla omítka.Nic neni vydět a elektrikář to dokáže přeměřit . Při zásahu bleskem se ten drát ale dokáže prý i rozžhavyt my použily vatu tý se nic nestane u poliše to může být průser

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.09.13 19:28

Blbost, zkrádka pod polyš ani do něj hromosvod neukládat, ani nepokládat. Hromosvod min 10cm od polyše. Bez diskuzí...

Datum: 21.09.13 19:57

Ano LZE TO a normy to připouští!Ale nesmí to být obyčejný drát (klasický svod v pozink.oceli nebo měď )Na takovou montáž musí být spoje mimo zateplení tj vyústění ze zateplení pod střechou a dole při zemi a ještě drát nevím dle norem ale musel se koupit drát v bužírce (byl Al ,takže šel perfektně narovnat,).Taky se todělalo na normální omítce,ale zase byl v husím krku (co to bylo za drát si nepamatuji je to již asi 7 roků)

Od: rnk*
Datum: 21.09.13 20:00

Vážený pane, lepší řešení než svod od bleskosvodu v polystyrenu je nemít vůbec žádný hromosvod.

Pokud neplánuje požár domu, prodlužte úchyty bleskosvodu, tak aby byl svod byl v předepsané vzdálenosti od fasády. Když jsem to nedávno zařizoval pro 8 patrový panelák tak to stálo 7000,- za hromosvodáře. A to šlo o 2 svody. Mimochodem některé firmy požadovaly za tutéž práci 30 000,- K tomu zkontroloval všechy spoje na střeše a provedl revizi.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.09.13 20:59

dobrovolně si připravujete topenište ve svém domě. platí co bylo napsáno výše.

Datum: 22.09.13 08:55

haha. To je dotaz. *smich*

Řekněte si toto : I slabý blesk pustí do bleskosvodu 20 tisíc ampér. Silnější i 100 tisíc, i více.

Já vás nechci strašit, ale montovat bleskosvod je práce pro odbornou firmu a ne pro kutily.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.