Co si myslíte o družstevním bydlení?

Od: Datum: 21.09.13 14:21 odpovědí: 9 změna: 21.09.13 20:56

Ahoj rádci jaké pro a proti mají podle Vás družstevní byty a jaké pro a proti byty v OV. Podle mě sousedské vztahy v takových panelácích fungují daleko lépe protože pořád je tu na nepřizpůsobivé nájemníky nějaká páka, na druhou stranu spousta lidí mi tvrdí že by do družstevního nešli protože by se nájemník mohl stát obětí nějakého švindlu, ale nic mě nenapadá.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 21.09.13 15:24
avatar

Byt v OV je výhoda, v tom, že s ním můžete nakládat, jako s nemoitostí a v případě většího úvěru, budete za solventního dlužníka. Spíše to vidím výhodu pro mladé. Byt v DV, vidím, jako výhodu pro starší lidi, kteří nemusí v případě úmrtí jednoho z partnerů, vyplácet horentní sumy dědicům. Jen můj pohled na věc. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.13 18:39
avatar

OV - muzes v pohode tim rucit dostanes jednoduse hypoteku , kdyz chces muzes ho pronajimat atd... u DV ti to musi schvalit druzstvo a platis kdyz tak naky poplatek

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.09.13 20:20
avatar

družstevní je v dneš ní době podvodníků a švindlu tak trochu nejistota, nemáte nic v ruce. Pokud nedejbože družstvo krachne, stanou byty ve správě exekutora. U nás je družstevníků hodně a vlastnící mají nevýhodu, že nemají moc hlasů a všechno jim je direktivně ukládáno. DB mají jednu velkou výhodu, pokud jste členem družstva a jednou se budou byty dle zákona všechny převádět tak na družstevníky se bude rozdělovat zisk. V případě družstev, které byly schopné se může jednat o vysoké částky peněz k rozdělení mezi družstevníky, alespoň takto zhruba mi to bylo nedávno sdělováno. podle mě je OV větší jistota, jste zapsán na KN.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 21.09.13 20:23

Prošíím, co to je OV?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 21.09.13 20:27

buss - OV = osobní vlastnictví , ale pšššt . Nikomu to neříkej.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 21.09.13 20:45

aha, já myslel, že je to v OV, Ostravě, ale klidně to rozkřičím, ono totiž to "OV" padlo s komunistama, takže neexistuje! Mrkněte do OZ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.13 20:56
avatar

bussy o slovíčkaření tu opravdu nejde. jde o to že je byt buď ve vlastnictví osoby nebo jej má jen smluvně vztažený k družstvu smlouvou o nájmu. Když máte zahradu nebo pole, to snad není vlastnictví pricipíálně jako takové?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: notarskaporadna
Datum: 21.09.13 20:24

Družstevní byt pořídíte levněji než byt v osobním vlastnictví a při prodeji družstevního bytu se Vás netýká daň z převodu nemovitostí. Tím ovšem výhody končí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 21.09.13 20:31

V mé lokalitě je to tak , že družstevní byty jsou o hodně levnější než OV , jelikož se na ně nedá vzít hypotéka . Po pozdějším převodu do OV potom nabydou na hodnotě. U 3+1 to někdy dělá i půl mega.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.