Ztrácí se mi voda v topení proč

Od: Datum: 21.09.13 07:47 odpovědí: 12 změna: 25.11.16 14:06

Mám ústřední topení kotel Atmos regulaci Adex a připojenej bojler pro ohřev vody v zimním čase.Každý den musím dopustit vodu.Kontroluji kde to utíká a nikde nic Všechno je suché i vnitřek kotle kdyby náhodou propouštěl a nikde nic mám otevřenou expanzku že by se tolik odpařilo.Je možné že by voda utíkala nějak přes bojler.Denně dopouštím zhruba 30litru někdy nic kde může být chyba dík za odpověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.09.13 07:58
avatar
Tak varianty jsou dvě buď to utíka nékde dirou ve zdi a nebo a to spilíš je prorezlá vložka v bojleru .
Měli jsme stejny problem a když se čistil bojler tak spirala v něm línala.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: duha*
Datum: 21.09.13 09:14

ve zdi to nebude ale bojler a vložka to nutí k zamyšlení

Datum: 21.09.13 08:01

Říkáte vnitřek kotle je suchej - doopravdy? Zkuste vyčistit násypku od nánosu popela, možná že bude zapečenej tím, že pod zadní stěnou násypky mokvá od stékající vody ze sváru. Takžé když zatopíte, poslechněte si klasické jemné syčení od vzlínající vody, nevidím jinde jinou možnost bez toho, aby jste na to hned nepřišel. Pak dejte vědět... ( mluvím z praxe se stejným kotlem, ten můj měl skoro 20 let)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.09.13 08:04
avatar
Předpokládám, že tím bojlerem máte na mysli obojživelník, na ohřev vody v letě elektrikou, v zimě kotlem na ÚT.
Pokud by tlak v topení stoupal, voda přibývala, jzřejmě by opravdu propouštelo v bojleru voda do topného okruhu. Dost běžné u starých bojlerů.
Když voda v topení ubývá, musel by být větší tlak v topení než ve vodovodu. Jaké máte tlaky, pokud nevíte, jak vysoko je expanzka oproti bojleru?
doplněno 21.09.13 08:12: Ve vodovodu jsou tlaky různé, třeba už od 1,5 atm. u domácího darlingu, a někde i 5 atm. u obecních vodovodů.
U otevřeného systému se pohybují tlaky okolo 1 atm. na 10 metrů výšky systému. Takže dost těžko bude voda z topení unikat v bojleru do vodovodu.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.09.13 08:57
Tak tak. Navíc u otevřeného systému je tlak téměř nezávislý na teplotě. Takže by to nemělo téct, jen když se topí, ale pořád. Pokud tedy někde tu vodu nezavírá. 30l není málo, to už by byl pod kotlem flek, přinejmenším ráno, když dohoří.(jak píše výše, kontrolujte kotel vzadu dole)
Ta otázka na konkrétní tlaky topení/vodovod je důležitá, ale tlak ve vodovodu bude pravděpodobně vyšší, jinak by nešla do kotle dopouštět voda.
doplněno 21.09.13 08:58: Neměl jste náhodou vypuštěnou vodu z radiátorů? To pak nějakou dobu trvá, než se vše odvzdušní.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: duha*
Datum: 21.09.13 09:24

u kotle žádnej flek mokrej není a to mám velmi dobrý přístup jak ze předu tak ze zadu

ale ted mě napadá bojler mám zapojenej na elektriku furt z důvodu když netopím abych nebyl bez teplé vody a když zatopím čerpadlo se spuští při 55 stupni a tlačí to do bojleru a teplota se udržuje na plným výkonu jakmile přestanu topit naskakuje termostat bojleru nemůžou se nějak ty tlaky v topení a v bojleru nějak prát když jede elektrika i topení tady by mohl být důvod vytlačení topné vody přes vložku.Jinak expanzku mám až na půdě což je zhruba 15 metrů převýšení než je kotel.Ve vodovodu mám tlak z ponorné vodárny ale kolik je tam to nevím.

Datum: 21.09.13 20:55
Tak zavřete přívod pitné vody do bojleru a uvidíte, jestli se bude do bojleru cpát tlak z topení a bude chtít vytékat kohoutkem na teplou vodu.
Jak dopouštíte vodu do kotle a z čeho usuzujete, že je to 30 l?
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.09.13 21:50

Duho, já jsem nikde nepsal, že flek budete mít před či za kotlem, kolem kotle nebudete mít ani kapku, vše budete mít uvnitř násypky v nevymeteném popelu, když topíte, většina vody se horkem odpaří a když klesne tlak (sloupec) vody ( jak říkáte asi i 30 l denně), poklesně i únik vody ze soustavy, protože není tak vysoký sloupec a máte microtrhlinky - ale UVNITŘ NÁSYPKY ! No ale, zřejmě to není váš případ..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myslivcova2
Datum: 25.11.16 07:15
Dobrý den,mám ten samý problém se ztrácejici vodou z kotle atmos.jak jste dopadl?děkuju martina
Ohodnoceno: 0x
 
Od: topic
Datum: 25.11.16 14:06

Pokud neteče nikde ven (i např. někam do zdi), tak nejpravděpodobnější je prasklý výměník kotle - voda trhlinou jde to topeniště, rovnou se odpařuje a vyletí komínem. Může to téct klidně jen za tepla, takže může být suchý i vnitřek kotle a nenajdete ani kapku... Opravovat to obvykle nemá smysl = chystejte se na nový kotel.

Prasklým výměníkem boileru těžko - tlak v řadu bývá 3 - 6 bar, aby se voda tlačila prasklou vložkou do boileru tak v topení musí být tlak vyšší. Tj otevřená expanzka by musela být výškově 30 až 60 metrů nad boilerem (to v domku moc obvyklé není ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.13 21:11

Ahoj. Byl tu docela důležitý dotaz na to odvzdušnění radiátorů? Při topení jsou všechny otevřený - teplý? Každý odfuk dělá pár litrů vody.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.16 12:36

Je zde plno názorů.Podle mě tlačení topné vody do rozvodu tuv je ...,to by musela být EN několik metrů nad kotlem.Spíš se ptám nejsou-li rozvody taženy někde v podlaze,pak by ubytek 30l byl reálný bez nějakého projevu.Moje rada-pujčit si tlakovací pumpu a nebo pozvat řemeslníka s tímto zařízením a nechat si UT system tlakově zkontrolovat.Většina připojení EN se dělá na závit,tak nebude problém přívod ucpat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.