Kotel na tuhá paliva

Od: Datum: 20.09.13 19:14 odpovědí: 11 změna: 20.09.13 20:40

Zdravím,mám dotaz je možný topit normálně v tomto kotli bez nutnosti mít bojler?http://dum.bazos.cz/inzerat/27673949/Prodam-kotel.php

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.13 19:25

Co stím má společného bojler? Ten samozřejmě nepotřebujete.

Nemyslel jste akumulační nádobu na topnou vodu?

Jinak ten kotel je pěkně sežranej a nevěřím že vydrží topit celou sezonu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.09.13 19:38

a já vím,to byl jenom příklad,a budu k tomu potřebovat čerpadlo aby mi to hnalo do rádiátoru nebo to ohřívá pára?

Datum: 20.09.13 19:39

Pokud ten inzerát ještě platí, docela se mi to hodí , byl bych ale rád, kdyby jste mi ten kotel také přivezl, a uvedené peníze mi dáte osobně, sice není to pro mne kdovíjak dobrý džob, no ale dejme tomu ...už jsem měl horší věci *frajer*

doplněno 20.09.13 20:13:

Dobrá omlouvám se, ale sakra o jaké páře to mluvíte? V kotli, trubkách a radiátorech je pouze samá voda, která ohřívá celou soustavu a cirkuluje buď pomocí fyzikálních zákonů - hovoříme, že system topení je samotížný, čili samooběhový nebo pomocí teplovodního oběhového čerpadla.

Datum: 20.09.13 19:58

nechápu tvoji odpověd já to neprodávám,ale chci starší kotel do baráku.

Datum: 20.09.13 19:48

ohřívají to tuhá paliva hlavně si to nezapojujte sám neni to až tak jednoduché jak se může zdát

Datum: 20.09.13 19:57

mě je jasný že to ohřívají tuhá paliva,ale ptal jsem se jestli tu vodu z kotle musí tlačit čerpadlo nebo tam stačí když jde do rádiátorů pára.

Datum: 20.09.13 20:00

Vodu do radiátorů může ale také nemusí tlačit čerpadlo.

Nepíšete jaké máte radiátory, jaké trubky, jestli máte trubky vyspádované, atd...

Datum: 20.09.13 20:13

v ideálním případě jsou zapojeny dva okruhy . V prvním je kotel a okruh má pracovní teplotu 65- 90st. v druhém je čerpadlo a radiátory připojený je přes termostatický ventyl a dál je v něm směšovací ventyl na kterém se nastavuje teplota otopné vody většinou něco kolem 60st. pokud je v kotly pára tak je to průser a nemusí to dopadnout dobře

doplněno 20.09.13 20:17:

čím případně jak topíte ted?

Datum: 20.09.13 20:24

momentálně v krbových kamnech.

Datum: 20.09.13 20:36

až bude pára tak se to bude vařit a nastane výbuch,pokud dřív nezareaguje dřív pojištovák či nepraskne kotel nebo trubka.jinak čerpadlo je potřeba pokud to není samotížný system,a tohle kupovat za 3 tis je nesmysl to není ani za cenu šrotu.kolem 6 tis jsou tu hodně lepší kotle.

Datum: 20.09.13 20:40

u plechových kotlů je potřeba ohlídat teplotu zpátečky na 65st. takže kotel koupíš k tomu radiátory, trubky bud měd nebo plast (plast je levný sám ho mám a nemůžu vynachválit)expanzomat ,čerpadlo ,přetlakový ventyl a topíš pokud by se to přehřívalo musíš dodat výce radiátorů nebo mín topit

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.