Vysoký nedoplatek plynu x porucha kotle

Od: Datum: 20.09.13 13:47 odpovědí: 8 změna: 21.09.13 20:22

Hezké odpoledne.

Potřeboval bych velmi pradit. Jsme v pronajatém domě , který se vytápí plynem. Bydlíme zde již 3 roky , a zálohy jsme měli každý rok stejné , tj. 2500 Kč/měsíc a vždy nám ještě tak 2000 kč vraceli. Ale , loni v zimě se porouchal plynový kotel , ze kterého po dobu 2 měsíců unikal ven nespálený plyn. Vše jsme nahlásily pronajímateli , ten k nám za týden poslal opraváře , který zjistil , že odešla řídící jednotka. Vyměnil jej a když chtěl zrovna udělat revizi , viděl že revize NEBYLA již 2 roky udělaná a právě z tohotu důvodu plyn unikal , jinak by se na poruchu přišlo a odstranila by se dřív , než by napáchala takové škody. Nějak se tam opravář s pronajímatelem domluvil , a udělali jako že byla revize každý rok. Ovšem nám teď přišel nedoplatek skoro 16 000 Kč a i na Čezu se divili , že to takhle raketově stouplo , vysvětlovali jsme jim , že byl problém s kotlem , a oni říkali , že s tím nemůžou bohužel nic udělat.

Dotaz zní , zda se dá nějak požadovat pro pronajímateli tuto částku , jelikož za to mohl on , že ndělá zákonně poviné revize. My jsme právě měli pokaždé přeplatek , neřeknu , kdyby byl nedoplatek 3 - 4 000 Kč , ale 16000 Kč je opravdu moc .

Zda máte někdo podobnou zkušenost , prosím napište ji sem.

Mockrát děkuji .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 20.09.13 15:38

Z morálního hlediska jistě máte pravdu, ale pokud pronajimatel doloží (i zfalšované) revizní zprávy, nedomůžete se pomoci. Jen se zkusit dohodnout s pronajimatelem třeba na kompenzaci formou prominutí nájemného a pod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.13 16:38

Děkuji za odpověď.

Budeme mu volat , alespoň 8 000 Kč kdyby prominul z nájmu , ty by také pomohly. kdyby měl někdo podobnou zkušenost.

Ještě nás napadlo , jestli by to přeci jenom nešlo třeba u čez uvyreklamovat , vím že to zní divně , ale hledáme různé alternativy.

Děkuji za odpvoědi.

Od: rnk*
Datum: 20.09.13 16:48

ČEZu to bude lhostejné. Plyn byl odebrán a proto ho musí někdo zaplatit. Jedině se dohodnout s pronajímatelem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.09.13 18:12

Ahoj. Tak, jak se nezdá, je to průšvih a moc se s tím nedá dělat. Snad si z dodavatelem-ČEZem nějak domluvit splátkový kalendář. Jestli by to pomohlo zmenšit takovou dardu. Již jsem tu několikrát psal, že není vůbec na škodu si vést měsíční evidenci stavů a tím i dosažené spotřeby energií.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.09.13 21:53
avatar

Dodavatel plynu dodal plyn, za který oprávněně požaduje platbu. U ČEZu tedy nic reklamovat nemůžete. Zbývá pronajímatel - majitel domu.

Odkud víte o poruše kotle a odkud víte o falšování revizních zpráv? Tím bych začala - můžete falšování něčím doložit?

Každopádně reklamovat můžete pouze u majitele domu, který řádně neplnil své povinnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.13 13:21
avatar

Je to nějaké divné.Když se porouchá ŘJ tak kotel vůbec nesepne,tudíž kotel nebude topit,což by jste v topné sezoně zcela určitě poznali. A viděli jste vůbec fakturu za odebraný plyn?Já bych to viděl na nějaký podraz ze strany pronajímatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.13 19:08

Hezký sobotní večer.

Ještě by byla otázka , když si vyžádáme od pronajímatele protokol o opravě kotle , tak jestli po něm poté můžeme část tohoto nedoplatku požadovat. Vzdyť to není náš kotel , měl by tedy za tyto přístroje zodpovídat , kor ještě když nedělá revize tak dvojnásob. Mámr tu ještě komín od krbu a ten neviděl kominíka ani revizáka celý 3 roky ! , to aby se člověk bál zatopit v krbu , aby náhodou nezačlo hořet.

Všem děkuji za odpovědi. Hezký víkend.

Datum: 21.09.13 20:22

Ahoj. Něco k těm revizím bych přidal. Když se provádí roční prohlídka s revizí plynového spotřebiče, tak se to dělá na tom spotřebiči. Jestli ho máte v bytě, tak jste k němu museli někdy někoho pustit. Na revidované spotřebiče se nelepí nějaké samolepky, ale vypracovává se Revizní zpráva a případně se vyplňuje Servisní list když se na zařízení něco seřizuje, nebo opravuje. Samolepky se vyplňují a lepí na Ruční hasící přístroje. Berte to jako nepříjemnou skušenost u které jste všichni přežili. Ve vlastním zájmu se o takovéhle věci starejte sami. Aby se vůbec konaly. Něco si můžete pro svou bezpečnost a klid udělat i sami. Když si u paty komína otevřete vybírací dvířka a vyberete napadané saze,popílek, oddrolenou omítku, nedejbože kusy cihel a případně napadané ptactvo, tak si do sopouchu zastrčte vhodně velké zrcátko a mělo by v němbýt vidět tzv. světlo na konci tunelu. Možná i modrá obloha. To ale ukáže jen to, že je ten sopouch volný až na konec. U vstupů ze spotřebičů můžou být další problémy.Jinak kominická prohlídka by měla být v ceně kolem 300 Kč s vypsáním Revizní zprávy tak 500Kč.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.