Voda pod vanou

Od: Datum: 20.09.13 12:24 odpovědí: 7 změna: 20.09.13 15:02

Dobrý den,

máme následující problém. V koupelně se nám na dlažbě začala objevovat voda, resp. dost vody. Asi po 2 měsíčním používání nové koupelny. Po odstranění obkladu v místě otvoru jsme nalezli asi 2 cm vrstvu vody pod vanou. Odtok z vany je v pořádku. Máme pod sifon i v místě spoje do odtokového potrubí misky, které jsou stále prázdné. Nicméně se voda objevuje stále. Při koupání jsem objevil pod vanou páru. Je možné, že se voda (tolik vody) zkondenzuje za cca jeden týden?

Děkuji předem za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.13 12:32
avatar

vzal bych sprchu a kropil vanu a okolí a koukal jestli to třeba neteče mezi vanou a stěnou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.13 12:32
avatar

Jo, zřejmě to tak bude, kondenzát. Jestli neprotéká nic jiného...

doplněno 20.09.13 12:41:

Ale ta vrstva 2cm, to by bylo nějakých dvacet litrů a to by pocítili sousedi pod váma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tt2000cz007
Datum: 20.09.13 12:40

Kondenz určitě ne! Jak píše výše. Vemte sprchu a zkoušejte zda to nezatéká kolem vany a nebo jestli není nějaká trhlinka ve vaně. Zkontrolujte napojení přepadu a sifonu ještě jednou. Ještě jedna varianta. Jeden ať sprchuje a je přímo ve vaně a druhý ať se dívá. Může být problém u těsnění které se projeví až když je vana zatížena.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.13 12:43
avatar

Taky možnost, je fakt, že tohle je velké množství vody. Při kondenzování by měly být mokré stěny vany. I to jsem zažil

doplněno 20.09.13 12:45:

Taky se to dá zatížit samotným napuštěním vany, to je tak 150 kg?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 20.09.13 12:59

Může to být přepad , Špatně utěsněná vana k obkladu . Pod vanou může být propojený odpad např. s umývadlem a může to týct při puštění umyvadla. Taky můžou být špatně napakované etážky na vanové baterii a může to téct mezi obkladem a zdí a projevit se to na dlažbě atd. Nejlépe zavolat instalatéra který to dělal a ten už bude vědět. Ideální to zkoušet při samotném zatížení. Já to řeším tak , že si pani domácí vleze do vany nebo sprchy a já se dívám kde to teče.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin81
Datum: 20.09.13 13:04

Děkuji za odpovědi

Vana je kompletně obložená, je umístěná v rohu místnosti. její rozměr je 170x70. Otvor je na kratší straně a má velikost 10x20 cm.

Při sprchování jedné osoby byla provedena kontrola a odtok z vany je v pořádku.

Zkusím tedy přetesnit vanu po obvodě u stěn.

Datum: 20.09.13 15:02

Na kondenzát je toho asi moc. Navíc doku byla vana zazděná, tak tam měl vlký vzduch omezený přístup. A na nějaký průsak při běžném sprchování je to taky dost. A stály tam opravdu 2 cm vody? (To by přece plavaly i ty misky.) To je tak kvalitně vybetonované, že to neprosakuje dolů? Chtělo by to víc informací. Jestli je vana kovová, nebo plastová, jestli se koupete, nebo sprchujete, jestli se vám ve vaně řáchají děcka, jestli plníte vanu až k přepadu, jestli poblíž nevede i odtok z pračky, jestli jsou pod vanou třeba rozvody vody, jestli voda přibývá i když se nekoupete (aby se dalo usoudit, jestli je to z odpadu, nebo z rozvodu vody).

Nepíšete také, v jakém bydlíte domě. V některých patrových domech se takle může objevit voda i z vyššího patra.

Můžete udělat takový testík odpadu. Naplňte vanu tak z poloviny vodou, vytáhněte špunt a čistícím zvonem předstírejte, že čistíte opad. Voda se bude v odpadu tlakovat, bude rubkou skákat k přepadu když se bude pomocník koukat pod vanu, třeba to uvidíte.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.