Vyúčtování plynu vs změna ceny v mezidobí

Od: Datum: 20.09.13 08:58 odpovědí: 4 změna: 20.09.13 11:11

Zdravím. Chci se zeptat, jak bude ČEZ vypočítávat celkovou cenu plynu, když se během placení záloh 3× změnila? Máte s tím někdo zkušenosti? Nikdo plyn opisovat před změnami cen nebyl, tak bych ráda věděla, zda to budou vypočítávat z té poslední ceny ( nejnižší ) nebo to budou odhadovat stylem, teď za tuhle cenu projel asi tolik,...

Mockrát děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.13 09:08
avatar

Pokud neproběhl odečet (ať už pracovníkem firmy nebo samoodečet zákazníkem), tak to budou odhadovat stylem "teď za tuhle cenu projel asi tolik" - odborně se tomu říká otopová křivka, typový diagram dodávky nebo tak nějak. Nevím jak ČEZ, ale některé společnosti umožňují zákazníkovi, aby na webu zadal samoodečet kdykoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 20.09.13 09:23

Odhadují to podle nějaké tabulky průměrných spotřeb, kdy se předpokládá, že spotřebováváte plyn v průběhu roku jako průměrný zákazník.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 20.09.13 09:37

Neviem, ako u vás, ale my máme namontované na plynomeroch, elektromeroch a vodomeroch elektronické vysielače a čipy. Podobne ako majú na elektronických pokladniach predajne a banky. Stav odčítajú na diaľku , elektronickým skenerom , stačí im prísť na chodbu domu, kde ani neviete, že prišli odčítať. Najmä, keď chodia v pracovnom čase a nikto ich nevidel na celom poschodí.

Okrem toho aj tak sledujem stav týchto meradiel raz za mesiac, v posledný deň. A zapisujem si to. Tak som prišiel na jednu chybu, v elektromeri, kedy mi naúčtovali vyššiu spotrebu, asi za polroka. Reklamoval som a práve ne základe môjho kontrolného odpočtu som dokázal, že tú účtovanú spotrebu by som dosiahol až o 6 mesiacov. Promptne mi to uznali a preplatok vrátili asi po 2 mesiacoch . Takže oplatí sa veriť, ale aj preveriť.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.13 11:11
avatar
Ja si zapisuju stav každý měsíc, pak není problém reklamovat. Oni rádi započítají více toho dražšího a méně levnějšího. Reklamace řeším emailem a vzdy bez problémů.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.