Zapalovač - vafky Gamat 461

Od: Datum: 18.09.13 21:49 odpovědí: 8 změna: 20.09.13 23:48

Dobrý den,

máme doma vafky Gamat 461 a teď se mi nějak nedaří je uvést do provozu. Včera jsem je klasicky vypnula a dnes, když jsem je chtěla zapnout, tak jsem je zapálila, ale svou neohrabaností jsem je zase hned vypnula a od té chvíle se mi je nedaří zapálit. Zapalovač na vafkách nevydá takový ten typický škrtací zvuk. Povedlo se mi zatím jen jednou aby to škrtlo a pak zase nic. Nevím, co dělám špatně. Navrchu nastavím stupeň, pod tím je taková ryska, která ukazuje, jestli jsou vafky v provozu a pod tím je čudlík na pouštění plynu, ten stlačím, držím, dokud mi nezmodrá prst a chci škrtnout a žádný zvuk se neozve, zapalovač neškrtne.

Nevíte někdo co s tím? Rozebírat to nechci, rozumím tomu asi jako koza petrželi a ráda bych si ještě někdy zatopila :D

Předem díky za reakce.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 18.09.13 21:57

Od tlačítka k vlastnímu zapalovači vede mechanický převod, kterrý někdy vypadne z vodítek. Pokud zvládnete sundání krytů /klapky, šroubky), uvidíte víc...

Odkud jste? Praha?

Ohodnoceno: 0x

Od: joy*
Datum: 18.09.13 22:00

Myslím, že sundat bych to asi zvládla, ale dál už si s tím asi neporadím.
Jak je možné, že zapalovač asi dvakrát po sobě pak ještě škrtnul?

Ano, z Prahy.

Datum: 18.09.13 22:54

Možná byste ještě zvládla provizorně nasadit vypadlé vodítko zpět, abyste si mohla přitopit, než seženete rozumného servisáka. Praha kde? ;)

Od: joy*
Datum: 20.09.13 23:16

Zdravím :)

Díky za reakce!
Tak mám za sebou sérii asi dvouset nepovedných pokusů. Zapalovač občas vydá typický škrtací zvuk a jde zmáčkout prostě ztuha a jindy je úplně uvolněný. Koukala jsem "dovnitř" a snažila jsem se něco vykoumat, přijde mi, že jiskru nedává. Na vafkách mám i "indikátor zapnutí", ten se jednou přetočil do polohy "zapnuto", ale pak nic.
Jsem tak zoufalá a zmrzlá ( :D ) , že jsem se už odhodlala sundat vrchní a boční kryt, ale to bylo k ničemu. Za bočním krytem je nějaké "sklíčko", ale přes to nevím, jak se dostat.
Je možné, že opotřebovaný zapalovač prostě někdy jde ztuha (což je v případě, že je funkční) a škrtne a někdy ne? Dá se to u takto starých kamen vyměnit? Nemáte náhodou někdo číslo na někoho, kdo by se na to přišel podívat?

Hop: Praha 8... vy by jste s tím něco dokázal udělat? *modla*

Joy

Datum: 20.09.13 23:48

No, dnes už asi ne
Ozvu se vnitřní poštou...

Od: ben®
Datum: 18.09.13 23:09

Dobrý den, měl jsem toto topidlo a je výborné - jenom to zapínání před zimou je dobrodružství.

Porucha to nebude, ale chce to trpělivost a rozvahu. Pokud se zapínání nezdaří, tak se potom musí několik minut počkat, protože je to blokováno a i ten startér si musí odpočinout. Já jsem to nahodil vždy, ale byl to boj. Naštěstí jen jednou ročně. Jestli nemáte návod, tak je ke stažení viz odkaz.

Zdravím! http://www.ulozto.cz/xHbmxc8/navod-gamat-461-wafky-rar

doplněno 18.09.13 23:18:

hop - ten zapalovač má "schopnost" prokluzovat a po stlačení nedá jiskru a je jiný zvuk. Těch pokusů je potřeba více a on by se měl zase "čapnout" a jít ztuha a hodit jiskru. Ovšem, i já se mohu mýlit - ta kamna jsem startoval asi 15 sezón a vždy jsem byl nakonec úspěšný.

Datum: 18.09.13 23:13

Bene, snažíte se sice dobře, ale pokud tazatelka uvádí, že rozezná jiný zvuk škrtání, tak nepůjde o pojistku proti rychlému opakovanému zapálení, ale možná se mýlím. Ta pojistka funguje na tom, že nejde plyn, ne že to nezapaluje...

Datum: 19.09.13 01:17

Já mám podobný problém každou zimu ( jiný typ kamen).Škrtá , dává jiskru , ale nezapálí.

Vždy pomůže sundat kryt a zapálit plamenem.Rozebrat a ohřejete se.

Mě se to taky vždycky sundavat nechce, ale musím každý rok.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.