Prací prášek

Od: Datum: 18.09.13 12:57 odpovědí: 5 změna: 19.09.13 21:07

Koupil jsem omylem v akci velké balení pracího prášku na bílé prádlo .Na netu v diskusi jsem se dozvěděl, že tímto práškem na bílé prádlo lze prát barevné jen v nejnutnějších případech.Známá ale tvrdí ,že práškem na bílé prádlo pere barevné obvykle a pořád.Jen ji trochu vybledlo.Kdo má pravdu?Lze prát práškem na bílé barevné prádlo ,aniž by se poškodilo?DĚKUJI.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asiasi*
Datum: 18.09.13 13:28

Nejsem odborník - prací prášek na bílé prádlo používám v domnění, že prádlo vybělí a používám ho pouze na vyváření. Jestli má tuto vlastnost i při niších teplotách nemám vyzkoušeno. Pokud ano, tak tomu barevnému prádlu bude škodit, protože to se pere při nižších teplotách a mohlo by tudíž tzv. " vyblednout". Prací schopnosti t.j. odstranění špíny tomu barevnému škodit nebudou. Na netu jsem se dočetla, že bílá trička a podobné drobnosti jsou barvené na bílo a máme je naopak prát v prášku na barevné prádlo. Po jednom vyprání barevného prádla v prášku na bílé se to asi moc nepozná. Možná dlouhodobější praní bude mít na barevnost vliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.13 13:45
avatar

Jediný problém, který v tom je, že prášek an bílé prádlo je agresivnější a prádlo brzo ztratí barvy. Proto i osobní bílé prádlo peru v prášku na barevné prádlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.13 14:00
avatar

Při reklamách na cokoli se snažím vypnout vnímání a informace nepřijímat. Občas se nezadaří , takže si vybavuji, že nám výrobci prášků pravidelně sdělují, že to všechno předchozí bylo nic, že teprve tato značka X prádlo dokonale vybělí.

Berte proto informace o nějakém extra bělení s rezervou, za nějakou dobu to zase jiný výrobce kardinálně překoná. Alespoň reklama to bude tvrdit.

Já prášky střídala, takže jsem nějaký čas prala bílé v nevhodném, pak barevné v nevhodném. Nic zvláštního se nedělo. Te´d si dělám "mýdlový sliz" a opět v něm peru všechno a výsledek - stále stejný.

Ale jestli máte pochybnosti, odvažte část prášku, a třeba za 50 korun prodejte sousedce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rnk*
Datum: 18.09.13 14:09

A v čem je problém? Nějaké bílé prádlo jistě máte a prášek se nezkazí. Tak kupte ještě ten na barevné a perte v tom v čem se má.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: martin1965*
Datum: 19.09.13 21:07

Spíš kupuju prášek na barevné prádlo, mám takový dojem, že v prášku na bílé prádlo je přidané nějaké bělidlo, které by mohlo barevné prádlo trochu vybělit. Otázka je, jestli to nejsou jen marketigové tahy a je to stejně na jedno brdo. Takže jak napsal někdo přede mnou, nechte si prášek na bílé prádlo a kupte si ještě jeden na barevné - stejně se to časem všechno spotřebuje. Jinak cenově mě nejvíc vychází Ariel v Makru asi za 48 Kč/kg velké balení 10 - 14 Kg. Persil je nepoměrně dražší a kvalita je srovnatelná. Supr prášek je z Lidlu (vyhrál i DTest, ale tak ho zdražili, že už to ztrácí smysl).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.