Krbová kamna do malého bytu

Od: Datum: 17.09.13 21:29 odpovědí: 8 změna: 18.09.13 15:38

Zdravím a ptám se, pouze orientačně:

Mám malý byteček velikosti 40 m2 - jedna větší místnost, jedna menší místnost, chodba, koupelna, wc. Chci si koupit krbová kamna, ale nevím jakou výhřevnost by měly mít. Topit bych chtěla dřevěnými briketami, kolik kg se asi tak protopí za zimu? Vím, že se to odvíjí podle toho, jak velké teplo chci (nejsme zvyklí na "trenkové" teploty) a taky od toho, jak tuhá je zima. Ale prostě jen tak orientačně.

Děkuji předem za reakce.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.13 21:32

Ještě dodám, že dům je dobře zateplený, jsem pod střechou a uprostřed mezi byty.

Od: rnk*
Datum: 17.09.13 22:07

Vybírejte mezi těmi nejslabšími.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 17.09.13 22:42

http://www.foxtechnika.cz/zel…mna-Jotul-F-602-Letakova-akce

Tyto kamna vytopí garsonku 50 m2 ve starém nezatepleném domě.

doplněno 18.09.13 15:24:

Jotulky jsou dražší kamna, ale na zapeplený domek 11x 8 spotřebuji 1 vrchovatý 20 litrový kbelík dřeva na den. Vloni jsem ani přímotopy nezapla. Výhoda je obrovská, nemají popelník, tudíž žhvé vám nide nepropadne a třeba po 4 -5 hodinách jen rozhrávnete popel a přiložíte. Po shoření posledního kousku dřeva vydrží ještě teplé minimálně 4 hodiny. Jednou týdne vyberu 3-4 lopatky jemňoučkého popela. Holt, je to dvouplášťová litina.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.13 07:42
avatar

Jotul jsou zbytecne drahe a musi se s nimi umet topit...
vybirejte jakekoli vam sympaticke kaminka do 5kW nejlepe s dvema dvirkama http://krbova-kamna.heureka.cz/?o=4 spotrebu bych odhadl na cca kybl denne podle venkovni teploty a velikosti topeniste

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.13 08:32
avatar

@joudic no nevím napsat paní ať si vybere kterákoliv jí sympatická kamínka no nevím, řešila jsem před rokem něco podobného už za 3 tisíce najdete opravdu pohledově pěkné krbovky teda pokud si za pár let chcete kupovat nová tak klidně protože materiál -něco otřesného- plíšky tenké skoro jak papír :( ( oproti jiným kvalitnějším) za slušné peníze se dají koupit opravdu kvalitní . já jsem vsadila na tyhle a spokojenost.

http://krbova-kamna.heureka.cz/wamsler-kamino-8/#utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_campaign=Dynamicke-reklamy&utm_term=_inurl:krbova-kamna.heureka.cz&gclid=CKa8_tGn1LkCFcm23godbVcA4A

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petros*
Datum: 18.09.13 08:34

Dobrý den

Výborným palivem jsou také hnědouhelné brikety. Topení s nimi je nekouřivé a stáložárné, kamna lze provozovat i kontinuálně, tzn. bez nutnosti neustále podpalovat. Po skončení topení až brikety v kamnech nehoří již plamenem ale jen červeně žhnou, přivřete přívody vzduchu na minimum, nebo úplně, kamna pak sálají pasivně mnoho hodin a druhý den kamna roztopíte vhozením nových briket do popela krátkým proroštováním a přidáním vzduchu. Na toto palivo je ale dobré aby kamna měla otočný rošt ovládaný nejlépe zevně roštovým táhlem, při vybírání popele se uzavřou klapky a dvířka proroštuje se a za 5-10 minut popel teprve vynesete, tím si zajistíte čistotu v domácnosti. K přikládání briket stačí jedna rukavice. S hnědouhelnými briketami se dá vytápět velice pohodlně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petros*
Datum: 18.09.13 09:44

K tomu výkonu kamen.

Jestliže nemáte velké tepelné úniky (netěsná okna, dveře, atd.)a budete topit téměř každodenně (trvalé bydlení) pak na uvedenou plochu postačí kamna 5kw, přičemž je dobré aby kamna "směla" stápět i alespoň hnědouhelné brikety, to v případě, že by vznikla potřeba vyššího a delšího výkonu. (tuhé mrazy, předtemperování, pohodlný stáložárný provoz atd.) V případě velkých tepelných úniků, nebo při orientaci převážně na dřevo,(objemnější palivo) mohou být kamna i výkonnější (tím i palivová komora větší, dřevo= větší objem), rovněž i pro nárazové topení (vymrzlá chata po týdnu atd.) Platí také ovšem, že je lépe provozovat kamna o nižším výkonu spíše blíže výkonu vyššímu než naopak.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.