Demontáž navíjecího kabelu

Od: Datum: 17.09.13 20:58 odpovědí: 7 změna: 18.09.13 00:48

Ahoj, nevíte někdo náhodou, jak demontovat klasickej navíjecí buben s prodlužovacím kabelem? Mám obyč plasťák a jedna strana jde normálně demontovat a ta strana se zásuvkama má čtyři jakoby šrouby, ale hlavy nemaj žádnej zářez, tudíž je nelze rozdělat a jinak to opravdu nejde...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.13 22:00

Výrobce to má udělaný tak, aby se tam prostě nedalo dostat.

Já jsem to jednou demontoval tak, že jsem tu plochou hlavu šroubu nahřál pájkou a potom ty šroubky vypáčil pomocí dvou malých šroubováků.

Jestli při tom cívku na prodlužovák zničíš, už záleží pouze na tvojí šikovnosti.

A doufám, že máš aspoň základní znalosti o elektrice, protože špatné zapojení tě může zabít a nebo způsobit požár!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.09.13 22:02

No jo ale přece to musí jít nějak demontovat a musí na to mít nějaký nářadá ne? Já potřebuju vyhodit tu tepelnou pojistku, páč pořádně nefunguje.

Datum: 17.09.13 22:20

Tak se do toho radši nepouštěj když nevíš k čemu tam je...

Datum: 17.09.13 22:35

Neboj Davide, já vím k čemu slouží tepelná pojistka...

Od: pepr®
Datum: 17.09.13 22:27

Proč by to mělo jít nutně demontovat? Pokud ty, jak píšete šrouby, nemají drážku / otvor na šroubovák, tak jednak je výrobci jasné, že to nemá cenu opravovat, takže nepotřebuje nářadí a jednak je to ochrana proti podobným "expertům", kteří chtějí odpojovat ochrany.

doplněno 17.09.13 22:44:

Pokud si nedáte říct, tak jak radil Colombo odpálit plast okolo hlaviček nebo hlavičky šroubů (jestli to nejsou nýtky) odvrtat.

Datum: 17.09.13 22:38

Jo to je možný. Ta slavná ochrana, mě neustále odpojuje od proudu i když na cívce mám napojen spotřebič s minimálním odběrem a výkonem.Kabel mám samozřejmě celý odvinutý a stejnak to blbne. Proto chci tu pojistku vyhodit.

Datum: 18.09.13 00:48

Sežeňte si jiný funkční prodlužovací kabel a tento "vadný" zahoďte nebo svěřte odborníkovi. Amatérské opravy podobných zařízení jsou nejlepší cestou k průšvihu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.