Prosvětlení půdních prostor

Od: Datum: 17.09.13 14:48 odpovědí: 9 změna: 21.09.13 07:51

Dobrý den.Potřeboval bych prosvětlit půdní prostor.Jedná se o patrový rodinný dům.Nad patrem je nízká půda,nezateplená pochozí,,která slouží jen k občasnému uložení věcí.Krytina bramac na bednění.Mám tam výlezové okno to trochu světla udělá v jeho prostoru ale přesto se tam "motám" s baterkou.Našel jsem že dělají plastové půhledné prosvětlovací tašky.Má někdo zkušenost kolik taková taška udělá světla nebo jejich potřeba pak více.Nebo nějaké jiné lepší řešení? Nebo to na to občasné vylezení nechat tak jak to je a dál radši používat svítlnu?děkuju.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.13 14:51

Lepší a levnější řešení je tam natáhnout elektřinu a dát 2 žárovky. Náklady do 1000,-Kč a světlo dostupné i v noci.

Prosvětlovací tašky moc světla neudělají. Nehledě na to že tam máte bednění a musel byste ho řezat a řešit pojistnou hydroizolaci.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: aaaaaa*
Datum: 17.09.13 15:13

přesně tak jsem to udělal, světlo i v noci když náhodou jak na potvoru třeba vypadne TV a lezu k anténě. Včetně zásuvky, co kdyby bylo třeba něco vrtat, brousit nebo někdy na zesilovač pro anténu ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 17.09.13 15:28

Souhlasím s elektřinou. Jen důrazně doporučuji provést instalaci odborně. Bude to pravděpodobně vedeno po hořlavých materiálech a v prostředí, kde se usazuje prach. Tedy kybely CYKY s dvojitou izolací a vypínače, zásuvky a krabice minimálne ty venkovní, do kterých se nedostane prach.

Prosvětlovací taška je strašně drahá, moc světla neudělá a nefunguje nejen v noci, ale také v zimě, když na ní leží sníh.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: allesgutte
Datum: 17.09.13 15:38

OK děkuji všem.Šlo mi o zkušenosti,rady a názory.Nechám to dle vás tak jak to je..Elektriku tam tahat nebudu je to moc vrtání,tahání,předělání a bezpečnostních prvků atd..Zůstanu u čelovky k tomu občasnému vylezení.Moc děkuju za pomoc.

Od: rnk*
Datum: 17.09.13 16:55

Možná ještě zkontrolovat (vyměnit) sklo v tom výlezu na střechu. Dobrý je dutinkový lexan. Ty dutinky fungují podobně jako fresnelova čočka a rozptylují světlo do širokého pruhu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brok*
Datum: 20.09.13 16:31

Pokud se rozhodnete pro el osvětlení .Jde provrtat strop a podlahu do půdního prostoru.Pozor osvětlovací tělesa musí mít žárovky se skleněným krytem krytem. Nebezpečí požáru od horké žárovky. Rozvody se musí udělat kabelem CYKY a instalaci provést v normně pro dřevostaby.Napájeci kabel lze připojit na el instalaci o patro níž

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.13 07:51
avatar
Jen doplním: Je dost nepravděpodobné, že někdo úmyslně opře o horkou žárovku něco hořlavého. Ale náhoda je blbec. Skleněný kryt je potřebný spíše z důvodu jiného. Sem - tam se stane, a nejen při zapnutí, že žárovka "střelí", sklo se rozletí a žhavé kousky vlákna spadnou a mohou zapálit hořlavý materiál pod světlem.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 20.09.13 18:13
avatar

Kdysi jsem to řešil na staré chalupě. Místo několika tašek jsem dal tabuli skla a škvíry zaplácnul cementovou maltou. Pak jsem našel někde kus tabule plexi a dal o kus dál také a bylo po ptákách. Bylo to tam leta, dokud jsem chalupu neprodal. Nový majitel krásnou bobrovkovou střechu vyrušil a dal tam plechovou v šedé barvě. Na krásné staré chalupě jako pěst na oko. *bzum*

Zrovna se zabývám myšlenkou na světlovod do kuchyně. Budu zase řešit prostup světla přes střechu tabuli skla, jen ty škvíry které tam budou zapěním a zase po ptákách, kdyby někdy rozbily kroupy, dám tabuli jinou, mám jich hejno ze starých oken.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 21.09.13 04:58
Taky jsme to tak měli. Sklo drželo i bez malty. Se zateplením to skončilo.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.