Plech na zed

Od: Datum: 16.09.13 21:28 odpovědí: 14 změna: 18.09.13 08:07

Ahoj! Nas problem - v zime nam pri velkem snehu a stridani mrazu s teplem zateka z okapu do zdi - rampouchy ... Pred 40ti lety nam klempiri dali okap prilis blizko ke zdi. Chtel bych prilepit pozinkovany plech tesne pod presah plech. strechy. Pry existuje cerna lepici hmota, neco jako gumoasfalt, ktera by tam ten plech udrzela, baleni je pry asi 10ti kilove. Nevite, prosim, o jakou hmotu se jedna, nebo mate jiny tip?

Za event. odpoved predem dekuji!

Srdecne zdravi Sebor

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.09.13 21:49

podmáznout silikonem nebo pěnou a hmoždinka a musí to držet,ona by stačila i lišta na zateplovák,ale je to zedničina

Ohodnoceno: 0x

Od: mil®
Datum: 16.09.13 22:01

Nejsem žádnej odborník, ale myslím, že mi klempíra lepil plechy tímhle, ale je to už dlouho, nepamatuju se přesně.

http://www.denbraven.cz/denbi…prvky-denbit-en-33-cz535.html

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.09.13 23:06

Diky moc, koukl jsem na odkaz a bude to ono. Klempir s tim u nas lepil okenni parapety. Kdyz se to jeste zajisti vrutem v hmozdince, tak by to snad melo (na brizolitu) drzet.

Od: rnk*
Datum: 16.09.13 21:32

Spíše bych to tam přišrouboval na hmoždinky, takové ty zatloukací i se šroubem. Na omítce žádný lepený spoj dobře držet nebude. Odloupne se i s částí omítky. Nejlépe však svěřit řešení dobrému klempíři.

Datum: 16.09.13 23:09

Me jde o to, aby se nedostala voda pod ten plech a k tomu by melo slouzit to lepidlo.

Datum: 17.09.13 11:13

Domnívám se,že je s tím plechem moc práce a velká investice.Nestačilo by celou plochu pod okapem natřít tekutou hydroizolací?

JABRAKA

Datum: 17.09.13 12:51

sebore, pokud koukám na obrázek, tak buď je to špatně namalované, nebo je závada jinde. Voda steče po plechu do okapu, okap je připevněn tak, aby měl spád od baráku, tedy rampouchy se dělaly na venkovní straně okapu.

Nebo kde se dělají rampouchy?

Od: radil*
Datum: 17.09.13 13:36

Nene, Milane, znám tento problém, mám to u přístavku taky. Už několik let. Voda v okapu zamrzne. Po plechu střechy vnitřkem něco zkondenzuje a začne dělat vnitřní rampouch. A pak už se okap naplní a rampouch leze jak ve, tak i dovnitř. Ale dělalo mi to za 20 let asi 2x, když byly opravdu tuhé mrazy a zamrznul svod od okapu, jinak to problémy nedělá.

Jestli je to tedy dobře kresleno, já to podle toho obrázku mám.

Datum: 17.09.13 14:22

radile, rád povedu polemiku, abych byl chytřejší.

Tam kde se stýká (až tam bude) dodělaný plech s okapovým plechem tak v tom místě se teď dělá rampouch? Z toho plechu? Nebo to je z toho, že okap zamrzne a z něj ke stěně ukapává rampouch?

Kde je přesně ten rampouch?

Datum: 17.09.13 21:16

Uz jsem doma, tak muzu reagovat. Nakresleny je to dobre, prave - ten okap je tesne na zdi (severni strana), v noci v nem voda zmrzne, protoze nemuze odtect svodem (rovnez zamrzly) a pres den pri obleve voda tece jak pres okap, tak i na zed a tam, protoze to je na sev. strane to zamrza. Mame tam i dvoumetrove rampouchy a led na zdi. Zed neni zateplena (i strop prohriva pod plech. strechu) a vodu potom mame i v byte. Za tech 40 let jsme to meli asi uz 3x.

Datum: 17.09.13 22:04

pokud se okap naplní, musí být udělán tak, aby přetékal od baráku, nikoli k baráku...

Ale ten plech tam dejte..

Datum: 18.09.13 07:07

Ano, v tom místě. Nejdřív začne vzlínáním (sám jsem nechápal, jak hodně), pak se ucpal odtok z okapu a přetékalo to na obě strany. On se ten led tvaruje podle větru, takže nějaký náklon od domu je platný jak hadovi nohy. Jednu zimu mi to dokonce namrzlo tak, že byl jeden velký led na střeše, přes okap a ještě cca 50 cm pod něj. Ale to bylo v extrémní zimě, kdy přes den šíleně pálilo slunce, takže to tálo a v noci byly třicítky, takže to okamžitě mrzlo. Jak říkám, za 20 let dvakrát, třikrát. Takhle se to dost blbě vysvětluje, na místě by se to vysvětlilo za minutu.

Datum: 18.09.13 07:08

Každopádně jsem pro, aby tam ten plech tazatel dal, já s vlhkostí zdi neměl problém, protože když to odtálo, tak to steklo na zem, ale jestli mu vlhne zeď, bude to nejlepší řešení, není-li možnost překopat okapy.

Datum: 18.09.13 08:07

Radile, s tím větrem máte pravdu, dokáže divy. Jsem taky pro plech a bude klidek.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.