Jak na zeď?

Od: Datum: 16.09.13 18:44 odpovědí: 5 změna: 17.09.13 11:09

Zdravím jaký nejrychlejší způsob existuje na osekání stěn? Resp. mám v pokoji stěnu barvu naní, ale pod ní je tak 10 dalších, není to úplně rovný mě se to nelíbí myslíte, že by to snadno šlo opravit?

Nebo na to dá nějaký nový nátěr, kterým to srovnat atp?

Táta je sice zedník, ale ten na to sere a je rád, že to bude rychle za ním, ale já bych si to chtěl udělat hezčí nooo Díky ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jarek11
Datum: 16.09.13 19:19

Opravit jde vše, otázkou je kolik času a peněz do toho hodlate vrazit . V první etapě to chce asi oškrábat staré nátěry, tedy buď válečkem nebo nějakým stříkadlem namočit a škrabkou oškrábat. Pak napenetrovat nějakou hloubkovou penetrací a co s tím dál je na vás . Nelevněji vyjde nějakým brousitelným tmelem opravit největší nerovnosti a natřít . Jiný level práce ,ale i výsledku je natajnout nový štuk http://www.kvk.cz/stavebni-ma…ly/kvk-stuk-vnitrni-jemny_22/ nebo přestěrkovat třeba http://www.kvk.cz/stavebni-ma…erialy/kvk-sadrova-sterka_25/, ale možností jsou stovky záíleží na požadavcích a financích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.13 19:27

Tak třeba 500 by šlo nevím jak to vychází platím to ze svýho tak co nejméně. Co myslíte je dobré to dělat teď na zimu? Vše uschne apod v pohodě? ;)

Datum: 16.09.13 20:26
avatar

oškrábej co půjde lízni to vodou se sokratem tak 1ku20 ,a přetáhni to štukem trošku tomu zarovnej hrany po natahování a přetáhni to znova a pak filc a krásně do hladka, k natahování velké pvc hladítko pokud jsi to ještě nedělal tak ocelové hladítko k filcování filz , hlavně ne houbou

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 16.09.13 21:51

Pokud jde jen o vrstvy malby, tak se to neosekává, ale škrábe. Navlhčit a pak širokou špachtlí oškrábat. Nezasáhnout až do omítky! Poté vystěrkovat nerovnosti malířskou stěrkou a vymalovat. Pokud se necháte přesvědčit k natažení štuku (fajnová omítka) tak se vám to akorát časem oloupe.

Pokud je omítka velmi křivá tak nezbude než osekat na cihlu a omítnout znova.

Elegantním řešením je pak překrytí sádrokartonem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.13 11:09
avatar

Nejrychlejší oprava by byla taková:

Stěnu srovnat zbroušením brusnou síťkou.Pak znovu vymalovat řidší barvou.Počkat,co to udělá po vyschnutí.Pokud nic,tak dát konečnou barvu.Pokud se to bude loupat,tak opravit finální stěrkou,opravená místa přebrousit a domalovat.Další penetrace mohou situaci jen zhoršit.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.