Otevírání vrat do ulice

Od: Datum: 15.09.13 14:55 odpovědí: 8 změna: 16.09.13 12:44

jaký máte názor na to, když si někdo udělá vrata s otevíráním jen do ulice? otevření vrat znamená , že se se dvojkřídlá vrata otevřou tak, že chodník je v tu chvíli neprůchozí. přitom technicky je možné, aby se otvírala dovnitř, stačilo jen při realizaci vjezdu (zámkovka), přemýšlet. když opomenu, že je to přinejmenším hloupost, je to vůbec takhle možné? pokud otevřu a zavřu,budiš,ale nechat třeba hodinu otevřené, když je cesta dosti frekventovaná. ten člověk, který ta vrata takhle má, by měl lidi zachraňovat ,dle jeho titulu a ne jim eventuelní zranění přivodit :-D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 15.09.13 15:12

To musí mít pan majitel hodně dlouhé prsty, když mu u staveb. úřadu tohle projde. Zkuste to na policii ohlásit jako dopravní závadu!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.13 16:25

Myslím si, že s tím nikdo nic neudělá, pořád převažuje to, že zájem majitele vyjetí zajetí auta je nad "dopravním omezení" chodce. To že to tak má otevřené celý den je už věc druhá ... když už na policii, tak rovnou na dopravním inspektorátu, kde je dopravní inženýr, který to má na starosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 15.09.13 17:06

Na druhou stranu má to i výhody. Možná narazíte do vrat, ale nevkročíte přímo před vyjíždějící auto. Vím i o takových smrťácích.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aaaaaa*
Datum: 15.09.13 17:07
v ulicích hodně svažitých to jinak nejde, jinak to snad nikdo nemůže povolit. U nás je pár ulic kde to mají ven, ale v kopci.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 15.09.13 17:51

proto píšu, že prakticky to jde, ale to by ten, kdo tu hloupost realizoval, musel mít v hlavě něco jiného. pár let jsem dělal chodníky, silnice, zámkovky atd. a takovou kokotinu jsme nikdy nevytvořili. nad některými věcmi rozum zůstával stát,ale to nebylo v naší moci. např. se vydláždil chodník a za týden se v něm začal dělat výkop pro telekom.sítě. dokonce jsem zažil, že se udělaly chodníky, sil.obrubníky, položil se asfalt a až poté se začla dělat kanalizace. kdo se vyzná, tak ví, že se to nikdy nedá dát dohromady tak, jak to bylo na začátku.

Od: johhny16*
Datum: 15.09.13 18:24

Taky bych skusíl asik ten doprávní inspektorat a pořešit to.Pokud tam je ta možnost otvírat to dovnitř,tak je z bezpečnostních důvodu blbost to otevírát ven.Abych řekl můj názor a myslím že to tak i funguje,že se začne něco řešit až jse stane nějaka ujma na zdraví atd.To je to stejne jak otvírate vráta do chodníků kde chodí lidí,nebo do cesty kde jezdí auta.Jinak jsi myslím že za to nemužou ti co realizujou zámkovku(stavbu)ale hlavně majitel pozemku,ten jsi zadava parametry výšek atd.zádná firma jsi nemuže udělat něco jen tak bez svolení majitele(eventualně muže dát majiteli nějaký navrh ale ten to musí schvalít)Chtěl bych vidět člověka který jsi vezme firmu na stavební upravu vjezdu a řekne:nějak to udělejte vy jak uznate za vhodne.Jestli takový majitel je tak by jsi měl dát teploměr a zajít k doktorovi(Dementi)Každeho majitele by mělo zájimat Postup,použitý materiál,výsledek finance atd...Zdravím

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 16.09.13 12:36

Jestli ta vrata slouží i jako vchod do domu.

Tak myslím, že v zimě až napadne půl metru sněhu

bude mít majitel problém. Už jej vidím jak z okna skáče s lopatou.

On bude i problém s namrzlým sněhem na dlažbě.

Kvůli tomu se venkovní dveře vždy otvírají do domu.

A u garáží je nejlepší volba sklápěcí dveře.

Ale mnoho lidí rychleji dělá, než myslí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.13 12:44
avatar

Nevím o jakém místě je řeč, moje vrata bylo možné otvírat jedině ven do ulice. U sousedu rovněž, tam se stále otvírají ven...

Co je na tom divného? Jde přeci o dorozumění mezi lidmi.

Zdali lze technicky zajistit otvírání vrat dovnitř, je sice možné, ale majiteli to asi vyhovovalo takto.

Zkusme se zamyslet nad podobnou otázkou.

Dělal jsem zámkovou, vrata se mi již desetiletí otvírají ven, udělal jsme novou bránu, rovněž otvírání ven, a nepříjemný soused nadává, že jsme si měl více vybagrovat terén a otvírat vrata dovnitř. Co mám říci sousedovi?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.