Mikrovlnná trouba - najednou bum s elektrikou

Od: Datum: 14.09.13 15:14 odpovědí: 6 změna: 15.09.13 10:49

Zdravím, jednoho dnes nám doma mikrovlnka vyhodila pojiskty. Po znovu zapojený nesvítil v ní světlo a otočný talíř se neotáčí. Ale potraviny ohřívá. Je to i takový jiný zvuk to bude asi ten motor co enfunguje jak neotáčí ten talíř.

Myslíte, že je nadále bezpečné jí používat? Nebo rozumné?

Jak drahá by byla asi oprava?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.09.13 16:33
avatar

Jestli v toubě jen ohříváte, je zbytečné troubu opravovat. jednoduchá se dá koupit levně: http://www.heureka.cz/?h[fraze]=Mikrovlnn%C3%A9+trouby&min=900&max=1500>y=new&o=3

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.13 17:19

Tak, ale když takový motorek nebo lanko nebo o co go v ní jde stojí pár korun a opravit si to mohu sám ;)

Od: jh11
Datum: 15.09.13 02:02

Pouze speciálně vyškolený technik je kvalifikovaný pro opravu vaší mikrovlnné trouby.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoufalystudent
Datum: 15.09.13 02:15

Pokud se talíř netočí pak NEPOUŽÍVAT! Mikrovlná trouba funguje na principu otáčení proto, aby se ohřívaly potraviny na všech místech rároveň a ne pouze na jednom a tom samém. Zkuste dát popcorn do mikrovlnky bez talíře a uvidíte co se stane. Spálí se na jednom místě, to samé je to s jídlem, ohřívá se pouze na určitých místech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.13 06:04
avatar
V některých i dnešních laciných MW ani otočný talíř není a fungují. V prvních MW koncem 60. let talíře nebyly a v některých gastronomických podnicích se jako novinka MW nezastavila.
Spíše bych dal důraz na to, že pohon talíře je zároveň spřažený s pohonem ventilátoru, který chladí elektroniku a magnetron!
Je možné, že odešla jen část napájení osvětlení a motorku, třeba se odpálil kontakt v důsledku zkratu vlákna žárovky, a oprava bude podstatně lacinější, než výměna časem shořelého zdroje mikrovln.
Takže volte opravu v servisu, nebo koupi nového, lepšího, výkonnějšího, úspornějšího, složitějšího a poruchovějšího krámu se zabudovaným "kurvítkem"!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.13 10:49

Zkoušel jsem tam ohřívat jídlo a zatím v pohodě no uvidíme. Tu minuti jednou za čas parkrát ta den vydrží. Oprava se podle mě nevyplatí to už rovnou novou.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.