3fázový sporák a elektroměry

Od: Datum: 14.09.13 09:15 odpovědí: 3 změna: 14.09.13 10:50
Ahoj rádci, měli by mi instalovat sklokeramickou desku ale mám jen jednofázový elektroměr, na čezu si tedy zažádám o 3fázový... Bude pak stačit jen ten 3f s tím že se pak přívod pro zasuvkové a světelné obvody vytahne z jedné z fází? Nebo musí být dvaelektroměry?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.09.13 09:19
avatar

V 1. řadě musíte mít 3fázový přívod nejen k elektroměru, ale i od elektroměru k bytové rozvodnici. Pokud máte, stačí samozřejmě elekroměr jeden. Když už budete šťourat do rozvaděče, doporučil bych i ostatní okruhy rovnoměrně rozdělit na všechny fáze, ale není to nutné.

doplněno 14.09.13 09:36:

Tak pokud se jedná o panelák s hliníkovými rozvody, do stávající instalace bych zbytečně nerejpal. V tom případě bych vedle stávající rozvodnice přidal ještě jednu, jen pro jeden 3f jistič (případně chránič, dělá se kombinovaný jistič-chránič, ušetří se místo) a se stávající rozvodnicí jí jen propojil. Elektroměr i tak stačí jeden (stejně by Vám jich asi víc nedali *smich* ) Zapojení ale nechte odbrníkovi.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: m86m®
Datum: 14.09.13 09:24
Děkuji za odpověď naštěstí je skříň na chodbě přesně naproti bytovému rozvaděči a skrz je dostatečná díra ucpaná minerální vatou.
Datum: 14.09.13 10:50
avatar

Deska se samozřejmě dá připojit i k jedné fázi.Jen je nutno počítat s dostatečnou proudovou rezervou,hlavně na jištění.Dva elektroměry určitě potřeba nejsou.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.