Natírání oken - krepová páska nejde sundat

Od: Datum: 12.09.13 15:06 odpovědí: 8 změna: 16.09.13 14:27

Ahoj, natíral jsem okna, která jsem nejprve oblepil krepovou papírovou páskou. Teď asi po 2 měsících (zapomněl jsem...) se jí snažím sundat a je to docela boj, že si říkám, že jsem jí tam radši neměl lepit a spíš si vzít menší štěteček a jemně dodělat okolo skla a bylo by s tím míň práce.

Všichni jí doporučují lepit, tak kde jsem udělal chybu? Nechal jsem jí tam moc dlouho? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: asdf*
Datum: 12.09.13 15:20

nahřát fénem...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.09.13 15:42

Ano, nechal jste ji tam moc dlouho. Ta páska jde špatně odlepovat už po několika dnech na sluníčku.

A koupil jste levnou krepovou pásku, místo silnější UV odolné žluté pásky.

Ta žlutá UV odolná páska nevím jak dlouho jde odlepit, ale rozhodně je lepší na sluníčko.

Od: hop®
Datum: 12.09.13 16:00

Ano, nechal jste ji tam dlouho.
Většinou se snažím pásku opatrně odlepit ihned po nátěru, pokud na ní zaschne barva, také se začne trhat.

Od: xixi*
Datum: 12.09.13 18:14

Nechal jste ji tam dlouho. Na té pásce co mám doma je piktogram s údajem 24h. Ale taky jsem to zjistil až pozdě, chybama se člověk učí.

Od: nemej
Datum: 12.09.13 19:38
ja ji dostaval dolu toluenem a neco ziletkou, ktera ale poskrabe sklo. letos jsem se inspiroval a vyndal skla. stejne pretmelujeme.

Datum: 12.09.13 21:02

Ahoj. Na čištění skel v drogeriích prodávají takovou plastovou škrabku s plechovou silnější žiletkou širokou asi 4-5 cm a má to rukojeť asi 10cm. Stála asi 16 Kč, dnes možná kolem 22 Kč. Sklo to neškrábe a bere to od mušinců , kapek barev i tu pásku. Bývá v černé a žluté barvě s krytkou tý žiletky. Ta se vyplatí.

Od: jarda1145
Datum: 16.09.13 13:20

Nehledejte v tom žádnou vědu, stačí pásku navlhčit houbičkou počkat 10-20 minmut a měla by jít sundat.

Datum: 16.09.13 14:27

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.