Kotel viadrus

Od: Datum: 10.09.13 20:11 odpovědí: 15 změna: 13.09.13 08:49
Dobry den mam kotel viadrus sesticlaneklProblem je v tom ze hori jen pri otevrenych spodnich dvirek,nehori v tom uhli.Komin je vysoky osum metru dveste prumer.Jaky radite reseni uz nevim co stim dekuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.13 02:56
avatar

Ahojky zkus nejdříve nasypat uhlí , na to uhli kousky dřeva pak papír, dřinky a ještě trocu dřeva a zapal to na hoře a pootevři ten kulatý otvor na přikládacích dvířkách a napiš jak to hoří pak teprve reguluj klapkou na dolních dvířkách

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bgmaniac*
Datum: 11.09.13 07:40

O jaký typ konkrétně jde? Komín je vyvložkovaný nebo jen obezděný? Nehoří Vám to ani v zimě nebo jen teď? Venku je totiž pořád poměrně dost teplo a tah může být na uhlí ještě stále malý. Zkuste nejprve větším množstvím dřeva udělat hodně žhavého, na to jen malé množství uhlí a teprve až dobře chytne a rozpálí se dejte víc. Pokud jde o prohořívací kotel (U22/U26), postup co uvedl kolega výše je ideální, nicméně chce to trochu praxi, získat odhad kolik uhlí naložit apod. Pokud to zvládnete, budete mít spoustu bezpracných hodin bez přikládání, následně necháte kotel vyhasnout, vyčistíte, naplníte a topíte stejným způsobem znovu. Předpokládám, že máte funkční regulaci přívodu vzduchu, toho tepla při tomto způsobu topení je opravdu hodně, tak abyste kotel neuvařil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: saky
Datum: 11.09.13 14:46
Jde o viadrus u 26 komin mam nový dvoustovka šamot.Jak uvedl kolega tak to vubec nehoři jen se my to v tom prevaluje a pak vyhasne uplne. Komin cistim každy tyden jinak my to vubec nehoři o ted se me nejedna jde o zimu protože opravdu už nevim co stim:kotel budu mit druhou sezonu a je uplne nový
Od: rnk*
Datum: 11.09.13 23:49

tak to bude tím komínem. Něco na něm musí být špatně. Třeba někde přisává falešný vzduch. Mohla by někde být netěsná nebo prasklá šamotová vložka. Pozvete kominíka ať se na to podívá. Ale bez kamery spuštěné do komína nevím... Některé kominické firmy snad maji i tohle.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bgmaniac*
Datum: 12.09.13 09:21

A jak jste nastavoval termostatický regulátor primárního vzduchu? Je nastavený podle návodu, tj., dává dostatek vzduchu? Pokud jste ho kalibroval podle vestavěného termomanometru, ty jsou z výroby obvykle dost nepřesné (mám U24 a měří přesně jen v rozmezí cca 20 - 45°, pak se hodně rozchází. Zkuste dát druhý teploměr na výstupní trubku teplé vody, ve vyšších teplotách proměřuje i o 15° a pak můžete mít regulátor špatně zkalibrován. Druhá důležitá věc, která mne napadá je přívod spalovacího vzduchu zvenku. Komín může nasát jen tolik vzduchu, kolik ho do místnosti přivedete zvenčí - ideál je zvláštní přívod. Pokud máte kotelnu s plastovými dveřmi a okny a není kudy by se vzduch do kotelny dostal, v kotelně vznikne podtlak a hořet to nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: topic
Datum: 11.09.13 10:34

Nízký tah = začněte vyčištěním a kontrolou komína - komplet, i vybírací dvířka dole a kouřovod od kotle. Pokud se to nezlepší tak se dá řešit dál (způsob topení).

Kotel je nový, nebo to dřív nedělalo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bgmaniac*
Datum: 11.09.13 11:46

Doplnil bych nejen čistotu komína, kouřovodu a dvířek, ale též jejich těsnost!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 12.09.13 17:36

Vážení, nechci sem vnášet spory - myslím, že závada je někde jinde. Mám Viadrus doma a co jsem se s ním první sezonu natrápil nikomu nepřeji. Komín, nastavení klapek a všechno, na co jsem vzpoměl. Problém je ale jinde, ve Viadrusu nehoří uhlí ořech. Je to kotel se spodním prohoříváním ( princip kamen Petra), takže pokud mezi palivem není dost prostoru pro průchod vzducu, nehoří a nehoří. Naučil jsem se kupovat hrubou kostku a od té doby na kotel nedám dopustit. Shoří v něm dřevo, hnědé i černé uhlí, koks. Jenom musí mít člověk pořád na mysli princip jeho spalování - dost místa na průchod vzduchu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 12.09.13 18:22

To by mohlo výt ono. Nepsal jakým uhlím topí. Ale hnědé by se tam stejně dávat nemělo. Ale stejně se kloním k prasklé šamotové vložce toho nového komínu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: saky
Datum: 12.09.13 19:40
Ahoj dekuju za nazory . Prasklej samot nemam mam problem ze. Mam niskej komim zrejme co rikal kominik. .
Od: bgmaniac*
Datum: 13.09.13 06:38

těch osm metrů je účinná výška nebo celková?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: saky
Datum: 13.09.13 07:25
Tech osum metru je ucinna proste se jen trapim . Uhli pouzivam koks nebo kostku a uhelne brikety
Od: bgmaniac*
Datum: 13.09.13 07:50

Je pravda, že Vámi uváděný komín odpovídá spíše pětičlánku, nicméně U26 není tak náročná na tah, pochybuju, že by to VŮBEC nechtělo hořet. Spíš bude chyba někde jinde...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.13 06:41
avatar

Tah komína vyzkoušíte novinama,Zapalte ve dvířkách a pokud vyletí,tah je v pořádku. Viadrus mám také a topím řerným uhlím,jak klasicky tak i odhoříváním a pokud je komín čistý,je to úplně v klidu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 13.09.13 08:49

zkuste to zde , tam jsou odborníci kotelníci

http://www.energoportal.cz/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.