Jak zjistit vodovodní potrubí ve zdi

Od: Datum: 10.09.13 13:08 odpovědí: 3 změna: 10.09.13 17:30

Dobrý den,

Koupil jsem byt ve staré zástavbě, cihlového domu,Po celkové rekonstrukci v bytě je hotová nová elektoinstalace ,plynové topení které je částečně v podlaze , rozvody plynu a teplé a studené vody.Koupil jsem v IKEA nové regály od podlahy až po stop,potřebuji je přivrtat do zdi. Dá se zjistit kde můžou být rovody vody v cihlové zdi. Napadl mě proutkař ale to bude nejspíš nesmysl. Byl jsem se zeptat u vodařů a také jsem nedostal žádou odpověď.

Předem děkuji ,

Hájek Libor, Brno.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.13 13:37

Znamená to, že ty rozvody vody jsou v plastu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: liborek
Datum: 10.09.13 17:30

Ano , veškeré potrubí je v plastu.

Děkuji Hájek Brno

Datum: 10.09.13 16:26
avatar

Jestli jsou rozvody v kovových trubkách, pak můžerte použít hledačku, jakou používají elektrikáři na hledání drátů. Jestli je máte v plastu, pak vám nepomůže ani elektrikářská hledačka, ani proutkař. Musíte opatrně vrtat a doufat. No a taky pro celkovou rekonstrukci domu by mohl existovat nějaký projekt a v něm by pozice trubek měly být. Ten jste při koupi nedostal?

Celá finta proutkaření spočívá v tom, že pomocí proutku dokážete najít v zemi velkou dutinu, která obvykle bývá plná vody. Na vodovodní a kanalizační trubky proutkaření nefunguje. To už jsme zkoušeli.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.