Dusičnany ve studni a osmóza

Od: Datum: 09.09.13 21:23 odpovědí: 6 změna: 10.09.13 10:19

Dobrý večer,

měl bych vážný dotaz. Dělali jsme rozbor naší studniční vody, která je také jediným zdrojem "pitné" vody pro náš RD, který jsme nedávno koupili. Rozbor dopadl až na dusičnany a kolofomní bakterie v normách. Jenže dusičnany (norma 50 mg/l) mají hodnotu 272 mg/l (není to překlik, fakt jich je 272 mg/l). Bakterie vydezinfikuju savem, dejme tomu. Jenže co s dusičnany? Filtry na dusičnany se mi nezamlouvají (třeba Dionela s takovouto mírou by vyčistila na jednu náplň zhruba 150l vody, což při ceně nápně zhruba 800 Kč není zrovna košer). Co si myslíte o systému reverzní osmózy s následnou mineralizací? Má někdo reálné zkušenosti? Používá to někdo z vás? Nebo řešil toto někdo nějak jinak, v tom případě jak? Děkuji vám za odpověď a názory.

Michal.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 09.09.13 21:30

Jednou vyčistit asi není trvalé řešení, voda stále přitéká nová. Chce to zjistit zdroj znečištění, případně provést opatření proti dalšímu znečišťování, pokud to jde. Také pozor na dusitany, norma jich povoluje ještě méně. A také se poraďte s hygienikem o vhodnosti k používání pro děti, zejména pro malé děti, kde už dávno bylo zvykem pro děti kupovat pro přípravu pokrmů minerálky (Ida a pod.), v dnešní době jsou na trhu balené vody. Hygienik by také mohl poradit vhodný způsob průběžného čištění a periodických kontrol kvality vody, resp. její nezávadnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kraldusicnanu
Datum: 09.09.13 21:51

Děkuji za odpověď! Tak s tím čištěním jsem měl na mysli pravidelné savování a občasné (co pár let) kompletní vyčerpání studny a pořádná dezinfekce. Nicméně s tím zdrojem se obávám, že je neřešitelný. Asi nepřemluvím zemědělce, ať nehnojí, že se chci napít :) . Osobně řeším hlavně problém s dusičnany, jak se jich lze efektivně zbavit. Nějaké názory na osmózu atd... Ale s kojeneckou vodů máte naprostou pravdu.

Datum: 09.09.13 22:31

Používám reverzní osmozu,vodu nemám pitnou ale rezavou s manganem,mám zvlášť kohoutek ze kterého beru vodu na pití,vaření a mytí zubů...Se zásobníkem (domácí),něco podobného...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kraldusicnanu
Datum: 09.09.13 22:53

A jak dlouho používáte takto vyčištěnou vodu? Všechno v pořádku? :) Já jen, že je tady spousta názorů, že voda po osmóze je čiré zlo...? Ještě bych se vás zeptal na vydatnost proudu, který teče z baterie...? Děkuji.

Od: rv
Datum: 10.09.13 09:27

Používám od toho samého prodejce typ

http://www.mangala.cz/ro-106p…filtracni-jednotka-p-180.html

Spokojenost, bezúdržbový provoz. Vody je dostatek na pití - shromažďuje se v tlakovém zásobníku a tak máte asi 5 l vody k okamžité spotřebě. Zásobník se průběžně doplňuje. Po roce jsem měnil RO membránu, cca po půl roce papírkem zkontroluji dusičnany.

Z jednoho kohoutku máte vodu mineralizovanou, na pití je chuťově normální. Z druhého je "destilka", používam na čaj a kávu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: duisicnana
Datum: 10.09.13 10:19

Děkuji za odpověď! Konečně někdo s hmatetelnými výskedky :) Ještě bych se Vás rád zeptal na sílu proudu, který Vám teče z baterie... Je to pokapkávání nebo nějaký normálnější tvar? Dík. Michal.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.