Propadlá podlaha v domě s dřevěnými stropy

Od: Datum: 08.09.13 18:18 odpovědí: 8 změna: 09.09.13 22:29

Dobrý den,
dostali jsme dvoupodlažní dům, který byl postavený v roce 95. Zkrachovala firma, která ho stavěla, takže dům má pouze střechu, fasádu, okna a dveře, ale uvnitř není v podstatě nic. Topí se v přízemí elektrickým podlahovým topením. V přízemí je velká společenská místnost (asi 60m2) s vysokými dřevěnými stropy s trámy. Asi za pět let po postavení se začala podlaha v patře propadat (podlaha je pouze beton, bez pokládky), jedná se asi o 2-3cm v celé ploše společenské místnosti. Nevíme jak to spravit tak, aby se podlaha dál nepropadala. Nemá s tím někdo zkušenosti?
Předem mockrát děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rnk*
Datum: 08.09.13 20:01

Beton v 1. patře je na tom dřevěném stropu? Nebo se propadá ten beton v přízemí s podlahovým topením?

Pokud se propadá 1. patro, doporučil bych nejprve pozvat statika. Vypadá to na vážný problém. Statik sice stojí kolem 5 tisíc, ale v důsledku se vyplatí.

Pokud se propadá přízemí, bude jistě zničené i podlahové topení. Nepíšete zda je přízemí podsklepeno. Budu předpokládat, že nikoliv. Pak bude nejsúíše problém v polystyrenu pod betonem nebo podkladu. Beton by měl mít 4 až 6 cm. Takže vybourat veškerý beto, odhalit vadu, zkontrolovat podklad, položit kvalitní PODLAHOVÝ polystyren, položit podlahové topení, zalít 6 cm betonu. Žádná sranda.

doplněno 08.09.13 20:03:

Doporučil bych podlahové topení teplovodní. Můžete pak topit elektřínou, ale také jakýmkoliv kotlem nebo tepelným čerpadlem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kualalumpur*
Datum: 08.09.13 20:57

Propadá se beton v 1.patře. Myslíme si, že je to buď špatným uložením trámů u stropu nebo tím, že seschly, takže se to propadla podlaha nad nimi. Ikdyž problém se objevil až tak za 5 let po stavbě. Přízemí je podsklepeno, ale tam žádný problém není.

Od: rnk*
Datum: 08.09.13 23:01

Volal bych statika. Pokud byste znali skutečného odborníka stavaře tak ten by to možná posoudil i sám, ale není to jisté a hlavně ho asi neznáte, protože byste nepsali sem.

Na radu nějaké firmy se nelze spolehnout, takže statika. Bude tam jistě nějaký problém, protože po 5 letech taková vada, to není samo sebou. Předpokládám, že tam nezatékalo.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kualalumpur*
Datum: 09.09.13 09:52

Děkuji za rady. Budeme volat statika, nemůžeme riskovat, že se to po položení podlahy propadne znovu. Asi stavebníci špatně odvedli svoji práci a místo železobetonu tam dali bůhví co.

Datum: 09.09.13 00:52

Ahoj. Asi by to chtělo přidat přesnější popis tý závady. Nejedná se o borcení pochůzné plochy na těch trámech? Jestli to je nějak popraskaný a to se odstraní, tak by se určitě mohlo ukázat jestli třeba nějak nepovolil ten záklop nad těmi trámy. Třeba ta vrstva má slabou vrstvu a prohýbáním těch trámů ten slabý beton praská. Ty trámy jsou ze spoda nějak vidět?

doplněno 09.09.13 00:54:

Už to vidím. Vrstva má slabou sílu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kualalumpur*
Datum: 09.09.13 09:54

Je to tak, celá plocha kde jsou ty trámy se propadla. Trámy jsou tak 5metrů vysoko, těžko se tam leze a ještě hůře posuzuje co je špatně :). Teď nám jde jen o to jak to spravit tak, aby se to již dál nepropadlo a podlaha vydržela zatížení.

Od: rnk*
Datum: 09.09.13 10:35

Statik je jediné možné řešení. Předpokládám, že navrhne zesílení (přidání) trámů. Byl bych rád za hodnocení

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.09.13 22:29

Ahoj. No, tak bez toho, aby se na to podíval někdo zblízka, někdo kdo tomu rozumí, to fakt asi nepůjde. Nějak tuším, že tenhle stav asi nepůjde nějak opravovat, ale bude to potřebovat celkově udělat jinak a pořádně. Jo, a to tam nakonec zbyly jen ty trámy a to ostatní propadalo mezi nima dolů? Asi by ti s tím měl poradit nějaký tesař.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.