Comfort energy - odstoupení od smlouvy

Od: Datum: 07.09.13 23:21 odpovědí: 11 změna: 15.08.16 14:27

Zdravím, prosím o radu 14 dní jsem byla na dovolené, nyní jsem se vrátila a zjistila jsem že moje matka podepsala smlouvu o poskytování služeb na elektřinu s Comfort Energy s podomním prodejcem (chci jen říci, že byt, elektroměr vše je psáno na moje jméno). Smlovu matka samozřejmě podepsala (a v kolonce u podpisu je napsáno verifikuje matka) smlouva byla podepsána 20.8.2013 dnes je 7.9.2013. Je vůbec taková smlouva platná když jsem to nepodepsala já? Případně prosím poradte jak se bránit? Vzít si právníka, či je nějaký návod? Se současným dodavatelem Eon jsme celkem spokojeni. Smlouva je změť naprostých hloupostí kterým stejně nerozumím, jediné co jsem vyčetla pokuta 5000 kč bez dph za zrušení smlouvy (a ještě že pokud to není uzavřeno na pobočce, že by mohla být výpovědní doba 30 dní, ale to nevím jestli jsem dobře pochopila) Děkuji všem za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.09.13 23:32
avatar

Dobrý den, jsem laik, ale myslím si, že nikdo nemůže podepsat smlouvu za jiného bez plné moci.

Plná moc není a podepsala jiná osoba, která nemá smlouvu s původním dodavatelem. Ten by asi ani neměl zrušit původní smlouvu (pokud si toho podpisu někdo všimne a je to jiné příjmení). Tak by to chtělo rychle se spojit s EON a zablokovat tu změnu (vše jim vysvětlit). Potom kontaktovat tu druhou společnost a požadovat zrušení smlouvy (pro neplatnost podpisu). Ale, třeba Vám poradí někdo jiný postup. Zdravím!

doplněno 08.09.13 10:28:

Ještě si stěžujte u té společnosti na neetické chování jejich dealera, který poškozuje jejich jméno.

Ten by měl skončit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jkroc*
Datum: 08.09.13 10:26

To asi udělám taky, že zašlu současně s odstoupením od smlouvy ještě v jiné obálce další papíry, kde budu žádat zrušení smlouvy, potože jsem to nepodepsala já.

Datum: 08.09.13 15:32
avatar

Já bych nepostupovala odstoupením od smlouvy, protože tím byste vlastně potvrdila platnost uzavřené smlouvy. Napište Comfort energy stížnost na nekalé praktiky jejich prodejců a současně jim sdělte, že smlouva nebyla platně uzavřena, protože ji neuzavřel člověk oprávněný ke změně dodavatele.

doplněno 08.09.13 15:35:

Podobný postup bych zvolila u E-onu: Maminka nebyla oprávněna podepsat výpověď, takže výpověď neplatí. Nadále chcete odebírat energii od E-onu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.09.13 23:41
avatar

podle zakona muzes odstoupit az 5dni pred zacatkem smlouvy

http://kalkulator.tzb-info.cz…o-5-dnu-pred-zacatkem-dodavek

vyzkousel jsem , kdyz jsem se rozhodoval na posledni chvili a nebylo to tak super jak se zdalo ... staci odeslat na comfort energy , nebo zavolat na cez , oni ti poslou formular , ten podepises a oni to za tebe zrusi

doplněno 07.09.13 23:41:

jo a bezplatne , nesmis dostat zadnou pokutu ...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jkroc*
Datum: 08.09.13 10:24

Díky za odpověď, do eonu zavolám určitě, co jsem zatím četla je možné že už na to mají nějaké formuláře, ale dnes si předvyplním papíry z vašeho odkazu a hned zítra rozešlu na všechny strany. I tak je na ten podomní prodej snad delší výpovědní lhůta, takže by se to mohlo stihnout. Jinak ten obchoďák přišel s tím že je od EONu a přišel srovnat ceny energie, no takže klasicky lži, ale co mě nejvíc vytáčí ten podpis, jak to podepíše někdo jiný a on tam ještě připíše "verifikuje matka" jak kdyby byl nějaký notář.

Datum: 08.09.13 22:38
avatar

"Verifikuje" je odvozeno z francouzského slova vérifier, to znamená ověřit, zkontrolovat. Jak mohla Vaše matka ověřovat vlastní podpis? Vy jste svéprávná a nic jste nepodepisovala. Vaše matka neměla co "verifikovat". Používají záměrně cizích slov, aby člověka zastrašili a zmátli. Nedejte se. Ta "smlouva" nemá žádnou platnost.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jiri*
Datum: 28.04.16 21:20

Dobrý den tato smlouva platná není

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eva*
Datum: 08.07.16 13:14

My jsme vypovídali dceři smlouvu, kterou ukecal mladík, když neměla přítele doma. Že prý dochází k plošnému zlevňování, tak se chytla na slovíčko zlevňování a podepsala to s ním. Doma pak měla sice sekec, ale naštěstí jsme to do tich čtrnácti dnů stihli vypovědět a firma jí smlouvu bezproblému zrušila a navrátila k původnímu dodavateli. Takže uf uf.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamiladivisova
Datum: 23.05.16 14:06

Zdravím, stala se nám obdobná věc, že moje mamka podepsala smlouvu za tátu, který byl v tu dobu v nemocnici. Když jsme na to přišli bylo už sice po všech termínech, ale smlouvu jsme jim stejnak zaslali ke zrušení, jelikož jak může být smlouva platná, když na ní není podepsaný vlastník, na kterého je odběrné místo vedené. O celé záležitosti jsme informovali i původního dodavatele a ten, že bere vše v potaz. Na Comfort jsme též zavolali s tím, že jsme jim zaslali odstoupení od smlouvy, jelikož smlouva není podepsána tím kým má být. Slečna uznala chybu jejich prodejce a že až dojde dopis, tak nám pošlou písemně stvrzení o deaktivaci smlouvy. Trvalo to asi 14 dní, ale dopis nám přišel, trochu jsem se obávala nějaké sankce, ale vše v klidu ..naštěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ludva*
Datum: 15.08.16 14:17

Heleďte já teda Comfort mám a vše s ním mám v cajku. Vyřiďte si správný podpis na smlouvě a nechejte si je. Oproti hlavnímu dodavateli jsem u nich za mnohem líp, spokojenej a nemám s nimi starosti okoliv dohodnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.16 14:27
avatar

ludva-že vy jste náhončí Comforu?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.