Řezání oceli plamenem

Od: Datum: 06.09.13 19:14 odpovědí: 8 změna: 07.09.13 21:06

Dobrý den vlastním po otci autogenní soupravu acetylen kyslík obě plné lahve a potřebuji poradit. Chystám se řezat ocelové konstrukce ( bývalé obytné maringotky od cirkusu , tlouštka oceli cca 1 někde 1,5 cm.) . Z diskuzních for vím že mi po vyplítvání acetylenu bombu nikdo nenaplní a já nebudu mít čim řezat Zjistil jsem že jako hořlavý plyn jde použít i propan butan - je to vůbec možné? V případě že ano byla by to bomba protože PB jde samozřejmě sehnat lépe než acetylen a je taky bezpečnější. Dále se chci zeptat jak dlouho vydrží ta acetylenová a kyslíková bomba při řezání oceli tlouštky jako nahoře.

Děkuji za odpověd

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.13 19:49

Není nad zaručené rady z diskuzních fór! Ve Vašem případě bych manipulaci s autogenem přenechal někomu, kdo na to má oprávnění. Je to pro bezpečnost vlastní i okolí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.09.13 19:55

Použití propan-butanu je možné ale musíte mít redukčák a řezák pro PB. Jinak co se týče spotřeby tak jeden acetylen mi většinou vydržel na dvě lahve kyslíku. No a platné osvědčení pro řezání plamenem je samozřejmostí .

Ohodnoceno: 2x

Od: kubu
Datum: 06.09.13 19:57

děkuji za odpovědi ikdyž ta druhá mi pomohla více.To o tom hořáku a redukčáku vím ale zajímalo mě jestli bude při PB vyšší spotřeba kyslíku

Datum: 06.09.13 21:33

Spotřeba kyslíku je větší, nebo propan -butan nemá takovou výhřevnost jako acetylen. U propan-butanu trvá trochu déle, než se kraj materiálu rozžhaví k řezu. Když ale uvážíme nižší cenu propan butanu, tak se možná vyšší cena za více kyslíku vyrovná. Při demontáži je také možno použít elektrické rozbrušovačky.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.09.13 21:40

Já sice běžně používám PB+O2 s autogenovým hořákem, na zpracování skla, ale na řezání železa bych raději použil rozbrušovačku.Když si půjčíte nějakou profesionální s velkým kotoučem, tak to budete mít rychleji, čistěji a bezpečněji, než s ohněm.

Od: rnk*
Datum: 07.09.13 02:45

Větší je spotřeba propan-butanu než by byla s acetylénem. Dále je potřeba jiný hořák. Běžně se to k takovým účelům používá právě z důvodu ceny plynu. Můžete to okouknout v nějaké větší sběrně šrotu.

Datum: 07.09.13 17:58

Ve "větší" sběrně šrotu používají řezání plazmou nebo benzínem.

Od: itan71*
Datum: 07.09.13 21:06

Stačí zavolat sběrně a některé si to rychle rozpálí a hned odvezou a dají za to peníze bude to rychlejší a bezpečnější. Že budete mít o pár korun více? ÁÁÁÁÁÁÁÁle za ten smrad práci atd. to nestojí za to.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.