Lze opravit klenbu, která je propadlá?

Od: Datum: 06.09.13 11:54 odpovědí: 1 změna: 06.09.13 12:10

Zdravím všechny, nejdřív nastíním celou situaci...Mám jednu místnost cca 4*5 m velkou, výška spodní časti klenby od podlahy je 240cm, Strop se skládá ze 4 kleneb, které jsou vedeny po kratší straně místnosti, takže měří 4metry. Klenby jsou v šíleném stavu (2 jsou dobré, třetí se je trochu propadlá pod traverzu a čtvrtá tam není vůbec) Je to pro mne docela noční můra jak to vyřešit a peněz není nazbyt... Ještě chci dodat že okolní zdi jsou kamenné a dříve sloužila ta místnost jako chlév. Foto samozřejmě přidám, ale dnes ho ještě nemám. Na jednu stránku bych ty klenby zboural, ale už jsem si zde o tom četl a není to jen tak, na druhou stranu bych byl rád, kdyby se ty dvě dobré zachovali a ta třetí opravila, místo té čtvrté by se musel udělat strop nový. A tak se ptám, co by mi kdo doporučil a hlavně jestli lze dělat něco aby se mi ta třetí klendba nezřítila ale spíše zpevnila a zafixovala. Děkuji za odpovědi a přeju krásný den:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rnk*
Datum: 06.09.13 12:10

To chce foto. Záleží jak a jak přesně je propadlá. Klenba (spodní část) musí být opřena o oporu a zatížená. Pokud byste ji podepřel uprostřed - ve vrcholu , odlehčíte ji a spadne celá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.