Čím natřít nové zárubně?

Od: Datum: 06.09.13 01:13 odpovědí: 3 změna: 06.09.13 09:21

Zazdili jsme nové zárubně a chci je natřít na bílo. Zakoupil jsem barvu Industrol a k ni základovku Rokoprim. Zárubně jsem předtím přebrousil, odmastil technickým benzínem, natřel Rokoprimem. Po zaschnutí přebrousil 320 papírem, otřel tech. benzínem.

Poté jsem naředil Industrol cca 10% ředidla S6006. Natíral jsem štětcem. Bohužel barva někde ztekla a udělal takové kapky. Plochy jsou krabaté vůbec to nevypadá moc dobře.

Kde jsem mohl udělat chybu? Nebylo by lepší zvolit jinou barvu, popř. váleček?

Předem děkuju za jakékoliv rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: rnk*
Datum: 06.09.13 01:55

chtělo by to foto, pokud je opravdu zkrabacená, tak to nejspíš bude tou základovkou. jak dlouho schla?

Používá se především pro základní nátěr pod epoxidové, polyuretanové a akryluretanové emaily do těžkých korozních podmínek.

Pod industrol by měla přijít syntetická základovka.

Pokud je to však jen potečené tak je to rukama. Příliš velká vrstva při natírání, která stekla než zaschla.

doplněno 06.09.13 02:01:

Ještě existuje Rokoprim RK 101, ten se používá k provedení základních nátěrů ocelových výrobků pod alkydové a olejové emaily.

ten by se asi zkrabatil pod syntetikou.

Nutno upřesnit která základovka přesně to byla.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.09.13 07:06
nejlepsi vysledky jsou se standart sintetikou male hrany projet stetcem a pote vse natrit penovym valeckem 5cm samozrejmosti je mit vsechno oblepene paskou. Jinak uz se mi take stalo ze jsme jedny futra natiraly skoro tyden a vystridaly se nich 4lidi a bylo to barvou

Od: uska®
Datum: 06.09.13 09:21

Také jsem bojovala s novými futry. Nevím, čím konzervují furta po výrobě, ale jsou furt mastná, ani tech. benzín je dokonale neodmastí. A potom výsledek je taký jaký je.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.