Hodně pevný tmel

Od: Datum: 05.09.13 21:43 odpovědí: 7 změna: 06.09.13 21:30

Potřebuji přidělat pomocí pantů dvířka na starou skříň. Když jsem ale do boku skříně vrtal otvor na pant, tak jsem zjistil, že je dutá, tzn. je uvnitř asi centimetrová mezera. Pant by na té skříni sice jakž takž držel, ale obávám se, že by se asi dvířka brzy urvala. Napadlo mě tedy, že bych tu mezeru mohl vyplnit nějakým hodně pevným tmelem, který by ten pant držel. Poradíte mi nějaký takový tmel? Moc děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.13 21:58

Sice nevím, co tam může být za mezeru - no, ale dejme tomu. Osobně mám vlastní dobrou zkušenost s dvousložkovým lepidlem na dřevo - např. Uhu plus sofor fest - připravím se jemné piliny, které získám prosátím pilin přes síto na mouku, pořádně a rychle promíchám, již připraveným vhodným předmětem pořádně vpasíruju tuto směs do otvoru a volím kombinaci přichycení nebo počkám až to pořádně zatvrdne a volím další postup. Drží to víc jak skála! Počítejte však s tím, že musíte rychle pracovat, tato lepidla mají poměrně krátkou dobu tvrdnutí max. 5 minut, držte se návodu. Po ztvrdnutí můžete brousit. Dobrou zkušenost mám také s Dentacrylem, kterým jsem spravoval vylomené panty na skříních či odštíplé různé desky apod. Drží to také velmi pevně, musí s tím být zkušenost, osobně Vám doporučuji lepidlo a piliny a budete mít vystaráno. Lepidlo se Vám budě hodit celý život a nemusíte mít starost s nějakou kartuší a speciální hmotou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hop®
Datum: 05.09.13 22:00
avatar

Buď nějaký Pattex za astronomickou cenu, anebo "něco" v kartuši, jmenuje se to různě podle výrobce, třeba "Power Fix", "Mamut", obecně je to nazýváno jako "tekuté hřebíky"...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.09.13 22:09
avatar

To asi bude nějaká starší konstrukce, kdy se dřevěnný rám polepil sololitem. Pak byla uprostřed dutina. Jen by mě zajímalo, co to máš za pant, že jsi vrtal díru do strany skříně. Že se vrtá do dveří, to jo. Ale do strany?

Jinak na nějaký větší a pevnější tmelení používám toto:

http://www.pavlik-barvy.cz/ca…sky_pryskyrice-a-le/tmely/428

Ohodnoceno: 2x
 
Od: holpot
Datum: 06.09.13 10:03

do strany skříně jsem nevrtal otvor na pant, ale na vrut, kterým chci ten pant přichytnout

Od: aaaaaa*
Datum: 05.09.13 23:22
patex duo
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.13 00:21
avatar

se sklotextilnimi vlakny

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.13 21:30
avatar

Asi je to skříň jak již bylo řečeno, rámeček ze dřeva a z obou stran sololit, vevnitř papírová "plástev" je to podobné jako "papíráky" dveře snad jedině tu dutinu vyplnit nějakým mamutem aby se ten pant dal přišroubovat do něj, nebo vyříznout vnitřní stranu sololitu pod pantem a zalepit tam kousek plného materiálu, DTD,MDF apod a pant šroubovat do toho.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.