Bytovy dum bez bytovych jednotek?

Od: Datum: 05.09.13 09:30 odpovědí: 4 změna: 05.09.13 14:20

Zdravim,

je mozne, ze bytovy dum neobsahuje zadne bytove jednotky? Chci si v nahlizenidokn.cuzk.cz zobrazit informace o byte, ktery mam pronajaty, ale byt tam neexistuje - pro dany bytovy dum, ktery to bez problemu najde, dostavam informaci, ze neobsahuje zadne bytove jednotky...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rnk*
Datum: 05.09.13 10:03

Jasněže ano. Dokonce je to naprosto normální. Bytové jednotky jsou jen tam kde se prodávají byty jakoby to byly téměř samostatné nemovitosti.

Bohužel dnes i některří úředníci podlehli klamu, že byt = bytová jednotka.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 05.09.13 10:11
avatar

Dobrý den, ano, je to možné. V případě, že jednotlivé byty nemají své majitele a dům má jednoho nebo více vlastníků (jako celek). Tedy byty nejsou v osobním vlastnictví a nemusí být ze zákona ustanoveno SVJ. Poznáte to z nájemní smlouvy, kde by ta osoba, která Vám byt pronajímá měla být v katastru uvedena, jako majitel celého domu. Pokud jsou byty v domě např. očíslovány, je tam zřízeno SVJ a jsou v osobním vlastnictví, tak je něco špatně v KN. Zdravím!

doplněno 05.09.13 11:16:

Nebytové prostory nejsou určeny k bydlení, tak se jako byt nesmí ani pronajímat. Kategorizace bytů je již dlouho zrušena. Cena nájmu je smluvní. Více o kolaudaci toho prostoru (byt či "nebyt") by se snad dalo zjistit na stavebním úřadě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lkp
Datum: 05.09.13 11:03

Dobry den,

Dekuji za odpoved. Konkretni mi jde o to, ze chci zjistit, zda mam pronajaty skutecne byt, nebo jen nebytovy prostor. Ve smlouve mam sice uvedeno "byt I. kategorie", ale v posledni dobe mam pochybnosti, zda to tak opravdu je. Melo by to potom vliv napr. na vysi podnajmu? Diky moc!

Od: rnk*
Datum: 05.09.13 14:20

od 1. ledna 2014 to bude úpně jedno. Podle nového občanského zákoníku si můžeš pronajmout jako byt i nebytový prostor. Jsou to jen takové administrativní kategorie. Nebo tam chybí koupelna? nebo co?

Navíc je velmi nepravděpodobné, že by v bytovém domě někdo pronajímal jako byt nebytové prostory. Spíše to bývalo opačně. Nebo máš nějakou informaci, že by to dříve byla kancelář nebo třeba prádelna?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.