Tráva vs beton - můžu kolik chci?

Od: Datum: 05.09.13 08:58 odpovědí: 8 změna: 05.09.13 19:52
avatar
dobry den je nejake omezeni ohledne zelenych ploch kolem domu nebo se da vsude polozit dlazba a kazdemu je to jedno?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.13 09:16
avatar
Úplně do toho nevidím ale tipuju že travnatá plocha bude z hlediska zdanění vedená jako dvorek zatímco beton už spadá pod zastavěnou plochu takže minimálně z hlediska daně domovní to así jedno nebude. Některé stavební úřady požadují schvalovací řízení i jen ke stavbě plotu s betonovým soklem takže tam by rozhodně nápad zalít dvorek betonem bez povšimnutí neprošel. Ale jako všude u nás - záleží jakého máte na úřadě byrokrata.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 05.09.13 09:58

Skutečně záleží na stav. úřadu, u nás dokonce vyměřují tzv. zpevněnou plochu kvůli poplatkům z odvodu dešťové vody do kanalizace (okolo řadových garáží).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.13 10:47
avatar
takze pokud nestavym nic noveho jen treba pergolu do 20m2 a dum mam zkolaudovan k uzivani tak na zbytek pozemku ktery neni moc velky tak muzu v klidu tu dlazbu polozit
Od: fribble*
Datum: 05.09.13 11:33

Není žalobce, není soudce - ale jinak měníte travní porost na zpevněnou plochu. Ale podle toho co píšete bych tipnul, že celá parcela je vedena na katastru jako stavební a tam to tak horké není. Horší by bylo, pokud je jako stavební jen část pod barákem a zbytek třeba zahrada.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 05.09.13 19:52

Na pergolu nepotřebujete stavební povolení ani ohlášku, ale musíte zažádat st. úřad o územní rozhodnutí. V jednoduchém plánku musíte zvýraznit i zpeněnou plochu a pochybuji, že vám st. úřad zbaští kompletní pozemek s dlažbou. I když nepíšete o kolik metrů se jedná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.13 17:16
avatar

Bez souhlasu radnice nelze všude položit dlažbu. Jak velká může být "zastavěná plocha a nádvoří" může být regulováno místní vyhláškou. V Praze je to 30% pozemku. Pokud chcete zastavět nebo vydláždit víc, je to úřadování navíc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.13 19:33
avatar

zatravnovaci dlazbu si muzete dat klidne na cele zahrade, co vsak nesmite je tu samou plochu vybetonovat... jinak doporucuju se kouknout i na toto ;) http://www.gapro.cz/rohoze-plastiparking

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.13 19:45

všechny přispěvky jsem něčetl,my mame zahradu vedenou jako zahradu na te sme jsi udělali sidlo firmy a na te zahradě parkoviště pro nakladní auta.Celá zahrada je vysipana struskou cca20cm vrstvou a po částech se na ní ukladaji obruby a zámkovka´,nic jsme neřešily zda mužem zda ne,nikdo nam zatím nic neřekl tak doufam že to tak i nadale zůstane.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.